Tablet Galaxy Note 10.1ma być dostępny na całym świecie jeszcze w tym miesiącu. Mowa o wersjach Wi-Fi oraz 3G, bowiem model obsługujący łączność w technologii LTE trafi na rynek później. Samsung zapewnia jednak, że jeszcze w tym roku.

Galaxy Note 10.1 to tablet o 10-calowym ekranie, działający w oparciu o system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 1,4 GHz. Tablet ma 2 GB pamięci RAM, od 16 do 64 GB pamięci wewnętrznej oraz dwa aparaty cyfrowe - z przodu i z tyłu.

Galaxy Note 10.1 jest obsługiwany przez stylus S Pen, który oferujei cały zestaw ciekawych aplikacji. Najważniejsze z nich to: S Note, S Planner, Crayon physics, Adobe Photoshop Touch i Polaris Office. Umożliwiają one łatwe, odręczne tworzenie zawartości między innymi przez pisanie dokumentów tekstowych czy edycję plików graficznych.

Dzięki funkcji współdzielenie ekranu (Multiscreen) użytkownicy Galaxy Note 10.1 mogą uruchamiać dwie różne aplikacje obok siebie. Jednocześnie można oglądać strony internetowe lub wideo albo uruchamiać aplikacje, jednocześnie pisząc lub szkicując swoje przemyślenia za pomocą pióra S Pen na drugiej połowie ekranu. Co więcej, można łatwo przechwytywać i kadrować obrazy oraz wklejać je na drugiej części ekranu, aby robić osobiste notatki.

Do Galaxy Note 10.1 dodano kilka innych funkcji, w tym Smart Stay, która śledzi oczy użytkownika i gwarantuje, że ekran pozostanie włączony, dopóki użytkownik na niego patrzy, oraz Pop Up Play, która umożliwia wyświetlenie wideo w dowolnej części ekranu przy jednoczesnym wykonywaniu innych zadań. Za pomocą funkcji AllShare Play można udostępniać treść poprzez podłączanie GALAXY Note 10.1 do telewizorów HD Samsunga, tabletów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych znajdujących się w sieci. Funkcja AllShare Cast to bezprzewodowe wyjście TV, co pozwala użytkownikom współpracować nad dokumentami, prezentacjami lub zdjęciami na dużym ekranie.

Galaxy Note 10.1 zaoferuje trzy opcje łączności: wersję Wi-Fi i wersję Wi-Fi/3G HSPA+ w dniu premiery.

Sugerowana cena detaliczna GALAXY Note 10.1 to 2999zł.

Film