Najnowsze meble do ogrodu i na taras prosto z Mediolanu.
Wiosna w pełni. Większość z nas spędza coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. W końcu po półrocznej zawierusze wspaniale znowu poczuć przyjemne słoneczne ciepło. Relaks na zewnątrz z pewnością będzie większy, czas spędzimy we własnym ogrodzie lub na tarasie. Dla takich właśnie szczęśliwców przygotowaliśmy krótki przegląd ogrodowych nowości.

Hiszpańskie lenistwo

Nawet w małym ogrodzie znajdzie się dość miejsca na wygodny zestaw wypoczynkowy. Doskonałe rozwiązanie dołączyła w tym sezonie do swojej oferty Kettal. Prezentowany na tegorocznych targach w Mediolanie system Kettal Bitta to idealny sposób zarówno na tarasowe lenistwo, jak i ogrodowe przyjęcia w większym gronie. Hiszpańska marka oferuje zestaw liczący kilkanaście rodzajów mebli – od foteli, kanap i leżanek począwszy, a skończywszy na huśtawkach, ogrodowych łóżkach, a nawet stołach. Meble wykonane są z aluminium oraz plecionego poliestru, do produkcji stołów użyto zaś teaku oraz kamienia. Wszystko jednak doskonale zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Legendy na nowo

Wielbiciele klasyki designu nie muszą się rozstawać z ulubionymi meblami nawet w ogrodzie. Amatorów legendarnych wzorów z pewnością zaskoczy najnowsza oferta marki Cassina. Włoska manufaktura zadebiutowała na tegorocznych targach w Mediolanie jako producent mebli ogrodowych. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na potrzeby kolekcji zostały zaadaptowane nieśmiertelne wzory projektantów, którzy na stałe wpisali się w historię światowego designu. I tak w najnowszej kolekcji możemy kupić meble projektu np. Pierre’a Jeanneret’a czy Le Corbusier’a. W ofercie znajdują się chociażby nieśmiertelny LC1 z 1928 roku, zawsze młody fotel LC3 czy też obrotowe siedzisko LC7. Wspaniałym dopełnieniem kolekcji jest leżak Tokyo zaprojektowany przez Charlotte Perriand w 1940 roku podczas pobytu w Japonii. Wszystkie wzory, choć pozostały z niezmienionej formie, otrzymały nowe materiały, dzięki którym bez przeszkód i uszczerbku na ich urodzie mogą zdobić tarasy i ogrody.

Relaks w kokonie

Sączące się do wnętrza przez niewielkie szczeliny promienie słońca, wygodne poduchy i miękki materac. Jakby tego było mało, przyjemne bujanie przy każdym podmuchu wiatru. Takie doznania gwarantuje nam najnowsza rodzina produktów marki Dedon. Linia Nestrest to nic innego jak olbrzymie kokony, które w swoim wnętrzu kryją prawdziwy relaks. Idealne na popołudniowe drzemki na świeżym powietrzu, medytacje czy też relaks ze znajomymi. Aluminiowy stelaż opleciony jest specjalnym włóknem. Wnętrze kokonu zaś wyściełane miękkimi tkaninami. Kto nie ma odpowiedniego drzewa, aby zawiesić na nim Nestrest, może wybrać opcję stojącą.
Summer Cabanas tajlandzkiej marki Deesawat to idealna propozycja szczególnie dla właścicieli ogrodów na nadmorskich plażach. Producent oferuje drewniane platformy, które w zależności od upodobań można zamówić w różnych wersjach. Opcja łóżkowa składa się z dwóch leżanek i niewielkiego stolika. Na amatorów pikników zaś czeka stół z dwoma ławkami. Zawieszona na drewnianej ramie tkanina nada im pięknego wyglądu i skutecznie ochroni nas przed słońcem.