Dziennik Gazeta Prawna i TVP Info rozpoczynają w tym tygodniu stałą współpracę redakcyjną w obszarze prawa. Redakcje będą wspólnie ustalać tematy, które w piątki zostaną opisane na łamach DGP w dodatku „Prawo na co dzień” a w soboty od godziny 15:15 będą kontynuowane w programie telewizyjnym „Przepis na prawo” w TVP Info.

Inauguracyjny temat dotyczyć będzie losowań w Internecie, zakładów wzajemnych online i innych pozornie niewinnych gier, jak np. konkursy rzeczowe w mediach społecznościowych, za udział w których można słono zapłacić. Kiedy stajemy się rasowymi hazardzistami według ustawy? Czy każde losowanie wymaga zgłoszenia do Izby Celnej? Absurdy oraz pożyteczne zapisy ustawy hazardowej wskażą wspólnie DGP i TVP INFO w najbliższy weekend.

W każdym odcinku programu w roli komentatora pojawi się dziennikarz DGP. W tym tygodniu będzie to Sylwia Czubkowska.

Ucieszyliśmy się na propozycję współpracy z TVP Info, bo bardzo cenimy tę stację. Nasz stały piątkowy dodatek „Prawo na co dzień” jest miejscem, które idealnie wpisuje się w konwencję programu „Przepis na prawo”. Nasza współpraca jest naturalna i korzystna dla obu stron – mówi Jadwiga Sztabińska redaktor naczelna DGP.

„Przepis na prawo” prowadzi Katarzyna Gryga – pomysłodawczyni programu, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Prawa Autorskiego Instytutu Własności Intelektualnej UJ. Pracowała miedzy innymi w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w Gazecie Wyborczej. Na co dzień jest doktorantką PAN i zajmuje się prawem autorskim.

Pierwsze wspólne wydanie „Przepisu na prawo” w sobotę 1 marca od godziny 15:15 w TVP INFO. Wcześniej w piątek 28 lutego temat promujący program pojawi się na łamach dodatku Dziennika Gazety Prawnej - „Prawo na co dzień”.