TVP uruchomiła dziś oficjalny YouTube'owy kanał stacji TVP Info. W serwisie dostępnych jest już 400 materiałów filmowych. Oprócz video-newsów internauci znajdą tu również materiały publicystyczne oraz bieżące komentarze. TVP podkreśla, że jest to pierwszy w Polsce oficjalny kanał telewizji informacyjnej.
Reklama

"Docelowo myślimy o znacznym i systematycznym zwiększaniu zawartości kanału. Naszą ambicją jest dodawanie rocznie do kanału kilku tysięcy nowych materiałów wideo. Zawsze chcieliśmy być anteną blisko zwykłych ludzi i mamy nadzieję, że dążenie to znajdzie odzwierciedlenie w tym przedsięwzięciu" – mówi Dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych i red. naczelny TVP Info Jan Szul.

Nowy kanałem kierować będzie Redakcja Mediów Internetowych, która administruje portalem TVP.INFO oraz internetowym kanałem TVPPARLAMENT.PL.

Maciej Sojka, który zajmuje się w serwisie YouTube współpracą z partnerami w Europie Środkowo-Wschodniej chwali Telewizję Polską za podjęte działania:

"TVP Info jako pierwsza polska telewizja informacyjna skorzysta na tym, co najlepsze w YouTube: możliwości dotarcia do globalnej widowni, nieograniczonej liczby materiałów wideo dostępnej dla widzów o dowolnej porze, zaangażowanej grupy zgromadzonej wokół kanału YouTube, wreszcie – możliwości generowania przychodów" – podkreśla Sojka.

Oficjalny kanał TVP Info w serwisie YouTube dostępny jest już od dziś pod adresem http://www.youtube.com/tvpinfo