Chcemy polskich mediów w Polsce. Solidarna Polska zaniepokojona planami restrukturyzacji TVP. Posłowie zwrócili się do szefów komisji skarbu i kultury o zwołanie wspólnego posiedzenia w sprawie przyszłości telewizji publicznej.

Kilka dni temu zarząd TVP podjął decyzję o przekazaniu niektórych zadań firmie zewnętrznej. Z 600 obecnie zatrudnionych w telewizji dziennikarzy ma -według posła Andrzeja Romanka - pozostać 177.Oznacza to - zdaniem posła, że z winy premiera i Platformy Obywatelskiej polska telewizja publiczna upada.

Podczas konferencji w Sejmie poseł powiedział, że w ciągu ostatnich lat nie zrobili oni niczego by poprawić sytuację finansową mediów publicznych i w ubiegłym roku TVP odnotowała stratę w wysokości 218 milionów złotych.
Według posła Romanka, po restrukturyzacji telewizja nie będzie nadawać już własnych programów i realizować funkcji misji publicznej, a w ten sposób przestanie być telewizją polską.


Poseł zaapelował do premiera i zarządu TVP o wycofanie się z proponowanych rozwiązań. Jeżeli nie znajdą się dobre rozwiązania dla mediów publicznych to - zdaniem posła Andrzeja Romanka - za kilkanaście miesięcy nie będzie już TVP tylko telewizja publiczna w Polsce, tak jak nie ma polskich banków tylko banki w Polsce.

Poseł Tomasz Górski powiedział, że podczas posiedzenia komisji Solidarna Polska chce także poznać plany telewizji i rządu w sprawie ośrodków regionalnych.