Pożyczka nie musi być droga!

Obecne na rynku propozycje pożyczek i kredytów gotówkowych oferują szereg rozwiązań umożliwiających zoptymalizowanie kosztów związanych z pożyczką czy kredytem. Najpopularniejszymi sposobami na redukcję kosztów są:

• Przedstawienie rachunków albo faktur związanych z zadeklarowanym celem kredytowania;
• Przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego;
• Przeniesienie konta osobistego do banku-kredytodawcy i przekazywanie na nie wynagrodzenia;
• Zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia spłaty pożyczki lub kredytu;
• Regularna obsługa posiadanych zobowiązań kredytowych w danym banku pozwalająca na wypracowanie pozytywnego raportu z historią kredytową klienta.

Konkretnie, czyli jak zmniejszyć koszty kredytu

Przyjrzyjmy się bliżej konkretnym ofertom kredytowym udostępnianym aktualnie przez banki oraz sposobom na zmniejszenie kosztów płaconych przez nas, klientów zainteresowanych ofertą danego banku:

• Credit Agricole Bank Polska – klientom, którzy w ciągu 6 od daty zawarcia umowy kredytu na cel remontowy albo przedstawią dokumenty potwierdzające określone wykorzystanie co najmniej połowy udostępnionych środków o 2 pp. obniżone zostanie oprocentowanie nominalne!
• BNP Paribas Bank Polska w ramach specjalnej oferty udostępnia kredyt bez prowizji z oprocentowaniem obniżonym do poziomu 9,9%. Żeby skorzystać z tej oferty wystarczy posiadać lub otworzyć w tym banku konto osobiste i zasilać je kwotą co najmniej 5% udzielonego kredytu (jednak nie mniej niż 1 000 zł) przez cały okres spłaty;
• ING Bank Śląski obniża nawet o 2 pp. stawkę prowizji za udzielenie kredytu oraz redukuje oprocentowanie nawet o 4 pp. w przypadku zastosowania dodatkowego zabezpieczenia spłaty – np. na kupowanym pojeździe!
• PKO Bank Polski w ramach oferty „Max Pożyczki Mini Raty” obniża o 3 pp. oprocentowanie nominalne dla klientów, którzy posiadają pozytywną historię kredytową! W ramach oferty przedświątecznej dostępna jest pożyczka z ubezpieczeniem udzielana bez prowizji!

Na co uważać?

Wszystkie osoby zdecydowane na skorzystanie z zaproponowanych przez banki sposobów na obniżenie kosztów pożyczek i kredytów gotówkowych powinny również wiedzieć o tym, że:

• W ramach oferty Credit Agricole Bank Polska wymagany jest zakup podstawowego pakietu ubezpieczeń na życie;
• BNP Paribas Bank oczekujący od klienta przenosin ROR z wpływami udostępnia tak bardzo atrakcyjne parametry tylko dla kredytów z okresem spłaty do 3 lat!
• W ING Banku Śląskim z największych preferencji mogą skorzystać dotychczasowi klienci. Nowi klienci mogą liczyć na nieco niższe preferencje.
• Przedświąteczna oferta pożyczki bez prowizji w PKO BP cechuje się tym, że aby z niej skorzystać należy przystąpić do ubezpieczenia, z tym, że koszt tej ochrony w PKO Banku Polskim wynosi 0,45% - jednak w tej opcji klient w przypadku wystąpienia określonego zdarzenia ubezpieczeniowego otrzyma ekstra świadczenie!

Wybierz swój kredyt spośród dziesiątek ofert! Sprawdź niezależne porównanie!

Nie przepłacaj, czyli tańszy kredyt w zasięgu

Jak widać z niniejszego opracowania sposobów na tańszy kredyt jest wiele. Nie wszystkie jednak są mocno akcentowane przez banki w przekazie reklamowym z uwagi na ewentualne pomniejszenie np. przychodów odsetkowych banków. Wiadomo, banki i tak nie udzielają kredytów za darmo a ich działalność nie polega na wolontariacie – jeśli jednak są możliwe sposoby aby płacić mniej, warto z nich skorzystać – w określonych przypadkach zaoszczędzone w ten sposób środki mogą wynosić nawet kilkaset złotych!

Sprawdzone sposoby na tańszy kredyt
Nazwa banku
Warunek tańszej oferty kredytowej
Obniżka prowizji
Obniżka oprocentowania
Credit Agricole Bank Polska
Przedstawienie faktur/rachunków na określony cel
-
o 2 pp.
BNP Paribas Bank Polska
Przeniesienie ROR i deklaracja przekazywania na niego dochodów
nawet o 5 pp.
do poziomu 9,9%
ING Bank Śląski
Ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia spłaty
nawet o 2 pp.
nawet o 4 pp.
PKO Bank Polski
Pozytywna historia kredytowa
-
o 3 pp.