statystyki

JSW ostatnia w kolejce po podwyżki dla górników

autor: Karolina Baca-Pogorzelska24.05.2018, 07:28; Aktualizacja: 24.05.2018, 08:30
-Nasze wysokie zarobki to mit. Są niskie i dlatego ludzie nie idą już do górnictwa – oceniają związkowcy.

-Nasze wysokie zarobki to mit. Są niskie i dlatego ludzie nie idą już do górnictwa – oceniają związkowcy.źródło: ShutterStock

Nie ma mowy, by górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej dostali żądaną 15-proc. podwyżkę. Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że mogą liczyć maksymalnie na połowę tego.

Sprawa rozmów o wzroście wynagrodzeń u największego producenta węgla koksowego, bazy do produkcji stali, przycichła po wypadku w kopalni Zofiówka, gdzie 5 maja w wyniku silnego wstrząsu zginęło pięciu górników. Jednak temat podwyżek powoli wraca. Jastrzębska Spółka Węglowa to ostatnia z największych spółek węglowych, w której temat tegorocznych wynagrodzeń wciąż pozostaje otwarty.

– Na razie nie ma ustalonego żadnego terminu rozmów – mówi nam Tomasz Siemieniec z biura prasowego JSW. Z nieoficjalnych informacji DGP wynika jednak, że 15 proc., czyli żądanie, jakie wysunęła strona społeczna, jest dla zarządu nieakceptowalne.

– Podwyżki muszą się zamknąć w 7–8 procentach. Nie ma mowy, by jastrzębscy górnicy, którzy i tak mają wyższe pensje niż koledzy z innych kopalń, dostali większe podwyżki niż załoga Polskiej Grupy Górniczej – mówi nam osoba znająca sprawę.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie