„Nowa ustawa edukacyjna zostanie uchwalona w tym roku, w grudniu” – zapewnia w RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska. „Jest to zaplanowane i policzone” - dodaje.

„Mam wsparcie prezesa PiS” - zapewnia w Porannej rozmowie w RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska, odpowiadając na pytanie, czy nie boi się, że rząd polegnie na reformie edukacji.

"Nie jestem gołosłowna. Już w czerwcu rozmawialiśmy w Sejmie o założeniach nowej ustawy (edukacyjnej - przyp. red.)" – podkreśla gość Roberta Mazurka. "Ta reforma, oprócz podniesienia jakości, będzie premiowała małe szkoły. Tam będą dodatkowe pieniądze" - zapewnia.

Czy w dotychczasowych szkołach będzie wymiana dyrektorów? "W ustawie napisane jest wprost: w szkole podstawowej nie zmienia się nic: dyrektor, nauczyciele zostają. Zmieni się tylko szyld, dyrektor, nauczyciele. W liceach, technikach, szkołach zawodowych także nic się nie zmieni. Również w gimnazjum, jeśli one razem z samorządem zdecydują, że jest tam szkoła podstawowa - także zostaje dyrektor i nauczyciele".

„Proszę zauważyć, że są jeszcze dni poza posiedzeniem Sejmu, gdzie może pracować komisja i podkomisja” – dodaje w odpowiedzi na pytanie, czy Sejm zdąży przegłosować ustawę podczas dwóch posiedzeń, które pozostały do końca roku.

Czytaj więcej: RMF FM