statystyki

MEN nie będzie musiał przedstawiać danych na temat zwolnień nauczycieli

autor: Klara Klinger14.09.2017, 07:27; Aktualizacja: 14.09.2017, 09:59
nauczyciel, szkoła dzieci

Dane od dyrektorów szkół i samorządów pokazują, że są problemy kadroweźródło: ShutterStock

 Posłowie Komisji Edukacji głosowali wczoraj nad wnioskiem Klubu Poselskiego Nowoczesna o prezentacje na posiedzeniu Sejmu „Informacji MEN w sprawie zwolnień oraz utraty części etatów nauczycieli, wynikających z wprowadzenia reformy systemu edukacji”.

– Mieliśmy zapowiedzi pani minister edukacji, że nie zostanie zwolniony żaden nauczyciel. Tymczasem dane od dyrektorów szkół i samorządów pokazują, że są problemy kadrowe. ZNP szacuje, że zostanie zwolnionych około 9 tys. nauczycieli – wyliczała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, która złożyła wniosek. I dodała, że posłowie chcieliby poznać, ile osób otrzymało wypowiedzenie, ile zostało wypchniętych na przymusowe emerytury, a ile będzie pracować tylko na części etatu. Ale także w ilu szkołach brakuje nauczycieli do konkretnych przedmiotów.

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć tłumaczył, że nie jest to możliwe, bo pełne dane będą dostępne dopiero na początku listopada. Do końca września spływają informacje od dyrektorów do Systemu Informacji Oświatowej, które potem muszą zostać przeanalizowane. – Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że przez następne dwa lata przybędzie ok. 10 tys. etatów – przekonywał.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane