Sędzia, adwokat i agent nieruchomości to zawody, które tuczą najbardziej. Specjaliści z firmy badawczej Harris Interactive odkryli, że osobom wykonującym te trzy zawody, bardziej niż innym grozi nadwaga lub otyłość.

Wśród innych tuczących zawodów wymienia się również pracowników socjalnych, nauczycieli, artystów, projektantów, policjantów i strażaków. Z badań wynika, że 26 proc. wykonawców wymienionych profesji przytyło w czasie pracy ponad sześć kilo, dla 14 proc. ankietowanych przyrost wagi wynosił 12 kilo. Jedynie 16 proc. respondentów przyznało, że w czasie trwania pracy schudli.

Ponad połowa ankietowanych winą za swoją nadwagę obarcza siedzący tryb pracy. 56 proc. osób biorących udział w badaniu podkreśla, że nawet lunch jedzą przy biurku, co może być kolejnym czynnikiem sprzyjającym tyciu. Dla 37 proc. badanych przyczyną nadwagi jest zajadanie stresów.

Respondenci wskazują również, że przyczyną ich otyłości jest omijanie posiłków spowodowane brakiem czasu na ich konsumpcję, a także, co ciekawe, różne imprezy okolicznościowe organizowane w pracy, które obfitują w niezdrowe przekąski. "To istotne, aby pracownicy dbali o zdrowie i kondycję swojego organizmu. Im są zdrowsi i mają więcej energii, tym bardziej są produktywni" - podkreśla Rosemary Haefner, zastępca kierownika działu personalnego w serwisie CareerBuilder.com - zleceniodawcy badania. Zachęca również, aby pracownicy korzystali z takich możliwości jak np. zniżki na siłownię, które zapewniają pracodawcy.