statystyki

Nikt tak nie potrzebuje szczepionki jak premier Morawiecki

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak13.11.2020, 07:45; Aktualizacja: 13.11.2020, 07:48
Morawiecki jest w momencie, który nie tylko zdefiniuje jego premierostwo, lecz także przesądzi o tym, czy w przyszłym roku nie dojdzie do wymiany premiera

Morawiecki jest w momencie, który nie tylko zdefiniuje jego premierostwo, lecz także przesądzi o tym, czy w przyszłym roku nie dojdzie do wymiany premieraźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Na szczepionkę przeciwko COVID-19 najbardziej czekają grupy ryzyka, czyli seniorzy, personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem i służby zapewniające bezpieczeństwo państwa.

Patrząc jednak przez pryzmat polityki, najbardziej owej szczepionki potrzebuje jeden człowiek – premier Mateusz Morawiecki. To on jest aktualnie na etapie „zużywania się” jako lider – jak niegdyś Beata Szydło. Musiała odejść, bo choć cieszyła się wysokim zaufaniem wyborców, to za bardzo kojarzyła się z socjalno-społeczną twarzą PiS, a za mało z gospodarczą. A to nie wpisywało się w nowe priorytety PiS.

Dziś Morawiecki jest w momencie, który nie tylko zdefiniuje jego premierostwo, lecz także przesądzi o tym, czy w przyszłym roku nie dojdzie do wymiany na tym stanowisku. Pojawia się mnóstwo zarzutów pod adresem rządu o słabe przygotowanie do epidemii czy złe zarządzanie procesem wprowadzania obostrzeń i premier potrzebuje spektakularnego sukcesu. I to natychmiast, a nie za kilka miesięcy.

Do niedawna wydawało się nim wynegocjowanie bardzo dużych pieniędzy z Unii Europejskiej na kolejne lata. Dziś ten sukces blednie w świetle zapowiedzi, że polski rząd jest gotów zawetować unijny budżet z powodów politycznych. Dostarczenie do Polski szczepionki na COVID-19, a przede wszystkim sprawna jej dystrybucja, niewątpliwie pomogłyby Morawieckiemu wrócić na utarty polityczny szlak. Pojawiłoby się jakieś światełko w tunelu. Wprawdzie zanim szczepionka trafi do nas na masową skalę, szczyt epidemii może już być za nami, ale to nadal nadzieja na przywrócenie normalności – zwyczajnej, nie nowej. Poza tym nadzieja jest potrzebna teraz, w momencie potężnych wzrostów liczby zachorowań i zgonów.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • Niepoprawna marzycielka Marzena (2020-11-13 16:37) Zgłoś naruszenie 271

  Najpierw powinni zaszczepić się wszyscy politycy od lwa do prawa od różowego do blecka a my powinniśmy odczekać czy przeżyją , zmądrzeją ,wyładnieją ,staną się pokorniejsi ,uczynniejsi , może pamięć im wróci co obiecują ,może będą dotrzymywać słowa ,będą honorowi może będą działać dla dobra wspólnego

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • 56+(2020-11-13 22:25) Zgłoś naruszenie 191

  Niech tylko spróbują nss zmuszać do szczepień. Niech się sami zaszczepią i całe swoje rodziny. My szarzy ludkowie poczekamy.

  Odpowiedz
 • czarekmat(2020-11-13 14:23) Zgłoś naruszenie 183

  Matouszek Kłamczuszek i tyle w temacie

  Odpowiedz
 • Skutki uboczne a odszkodowania(2020-11-14 07:25) Zgłoś naruszenie 170

  Kto i w jakiej wysokosci bedzie wyplacal odszkodowania za skutki uboczne szczepionki?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Skutki uboczne a odszkodowania(2020-11-14 08:01) Zgłoś naruszenie 140

  Czy ryzyko skutkow ubocznych szczepionki ponosi w Polsce obywatel, czy budzet panstwa? Jakie sa przepisy prawne na ten temat?

  Odpowiedz
 • blobal(2020-11-13 20:33) Zgłoś naruszenie 144

  Nie tak dawno świat medialny ogłosił, że chce na prezydenta Joe Bidena, tak ma być, bo tak chcą tego bogaci właściciele koncernów. Telewizja ma swoje plany, a te wypływają z tzw. "think tanków", czyli po polskiemu, w wolnym tłumaczeniu, z "ośrodków postępu i nowoczesności", a w dokładniejszym tłumaczeniu od "grup myślenia-myślicieli". Szanowni Rodacy, te ośrodki myślą dniem i nocą, jak sama nazwa wskazuje, chodzi im o to by urządzić nam świat tak jak tego chcą ich mocodawcy. Biorą za to ogromne pieniądze. Sam tylko filantrop Soros przeznaczył na ten cel gigantyczną sumę 18 miliardów dolarów ! Coraz więcej uczciwych specjalistów od propagandy, ale i medyków, profesorów, naukowców i redaktorów z całego świata informuje nas o globalnej, i dużo wcześniej przygotowanej akcji, związanej z tzw. "pandemią Covid-19". Zresztą same organizacje Rokefelerów od dziesięcioleci informowały o globalnej koncepcji zarazy. W 2010 r. centrum naukowe Fundacji Rockefellerów opublikowało scenariusz obecnej pandemii, jaką wcześniej stworzono w ich biurach, a która właśnie wchodzi w nową fazę, czyli drugi tzw. "lockdown" - zamknięcie gospodarek i państw. Analitycy wspomnianej Fundacji Rockefellerów jużw roku 2010 z zadziwiającą dokładnością przewidzieli wprowadzenie drakońskich kwarantan i zduszenie zarazy środkami policyjnymi w relatywnie krótkim czasie, nie tylko w Chinach. Wizja pandemii jest tylko jednym z fragmentów szerszej analizy owej fundacji, dotyczącej przyszłości świata. W ramach projektu „Lock Step” Rockefellerowie opisali następstwa masowej infekcji. Po tym powstanie świat globalnej kontroli państw nad gospodarką i społeczeństwem, który zahamuje innowacyjność i wywoła ostre protesty obywatelskie – czytamy. No ale nie będziemy teraz państwu tu tego szalenie interesującego dokumentu przedstawiać, bo oto właśnie dziś, to jest 09 listopada 2020 roku pan Mateusz Morawiecki ogłosił, zapewne jeden z podpunktów jakie widnieją w dokumencie wspomnianej fundacji, że nadeszła wiekopomna chwila, jest nią globalna szczepionka, którą państwo polskie ma zamiar zakupić w liczbie około 20 milionów sztuk ! Na szczęście nie wszyscy w partii PiS podzielają zapędy pana premiera Morawieckiego, wykonującego polecenia..., no właśnie, kogo polecenia ? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • IB(2020-11-13 20:55) Zgłoś naruszenie 122

  w momencie potężnych wzrostów liczby zachorowań i zgonów....Potężny to jest wzrost ale ofiar koronaparanoi i odstawienia ludzi od opieki medycznej.

  Odpowiedz
 • grubcia(2020-11-14 19:00) Zgłoś naruszenie 80

  Niech nawet się im nie roi w głowach zmuszanie ludzi do szczepień. Jest do wyszczepienia masa ludzi, którzy bardzo zachęcają, chcą tego. A więc cały rząd z rodzinami, wszyscy posłowie i senatorowie z rodzinami, cała służba zdrowia z rodzinami oczywiście na czele z mimistrem zdrowia, wszyscy farmaceuci z rodzinami. My zwykli ludzie będziemy obserwować skutki uboczne, przebieg zachorowań itp. Wtedy zadecydujemy.

  Odpowiedz
 • emeryT(2020-11-13 18:48) Zgłoś naruszenie 72

  Prezes Pfizera Albert Bourla sprzedał akcje farmaceutycznego giganta tego samego dnia, w którym ogłosiła on istotny postęp w pracach nad szczepionką. Czyli wątpi sukces firmy...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane