statystyki

Koronawirus: Uzasadniony spokój czy cisza przed burzą?

autor: Jakub Kapiszewski10.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 10.02.2020, 07:51
Epidemia koronawirusa w Chinach

Epidemia koronawirusa w Chinachźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: ROMAN PILIPEY

Poza Chinami wirus 2019-nCoV nie spowodował nadzwyczajnej mobilizacji systemów opieki zdrowotnej.

Dzisiaj dobiegają końca noworoczne ferie wydłużone w Państwie Środka o dodatkowy tydzień w związku z epidemią koronawirusa. Pomimo tego wiele firm zapowiada, że wznowi działalność tylko częściowo – np. Foxconn, przedsiębiorstwo zajmujące się montażem elektroniki m.in. dla Apple’a. Władze najbardziej dotkniętej wirusem prowincji Hubei ogłosiły zaś, że zajęcia lekcyjne zostaną wznowione dopiero w marcu; podobną decyzję podjęli samorządowcy z prowincji Shandong.

Infekcje 2019-nCoV stwierdzono w 27 krajach, w tym ośmiu europejskich – najwięcej w Niemczech (14 przypadków) i we Francji (11) oraz pojedyncze w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Belgii, Finlandii, Hiszpanii oraz Szwecji. Dwanaście przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych oraz siedem w Kanadzie; trzy w Rosji.

W Niemczech walkę z epidemią koordynuje Instytut Roberta Kocha – instytucja rządowa odpowiedzialna za zdrowie publiczne. Wśród działań prewencyjnych wprowadzono m.in. ankiety, które wypełniają pasażerowie lotów z dotkniętych mikrobem obszarów. Wpisuje się tam dane dotyczące miejsc pobytu podczas ostatnich 14 dni, a także gdzie zamierza się przebywać przez następny miesiąc.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane