statystyki

Leki dla ciężarnych bezpłatne

autor: Agata Szczepańska11.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 11.06.2019, 08:10
ierwszy ich wykaz minister zdrowia ogłosi nie później niż w ciągu czterech miesięcy od wejścia w życie ustawy. W latach 2019–2028 limit wydatków na ten cel wyniesie ponad 316 mln zł.

ierwszy ich wykaz minister zdrowia ogłosi nie później niż w ciągu czterech miesięcy od wejścia w życie ustawy. W latach 2019–2028 limit wydatków na ten cel wyniesie ponad 316 mln zł.źródło: ShutterStock

Około 10 mln zł w tym roku i 22 mln zł w przyszłym przewidziano na leki z listy C. Będą je mogli przepisywać ginekolodzy posiadający kontrakt z NFZ, lekarze rodzinni oraz – ewentualnie – inni specjaliści, pod opieką których pozostaje kobieta w ciąży.

Wprowadzenie bezpłatnych leków dla ciężarnych zapowiedziała w kwietniu zeszłego roku ówczesna premier Beata Szydło.

Wczoraj resort zdrowia opublikował projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, która ma zrealizować tę obietnicę. Dostęp do bezpłatnych leków uzyskają wszystkie kobiety w ciąży od momentu jej stwierdzenia (niezależnie od ścieżki poczęcia). Uprawnienie to nie będzie już jednak dotyczyć okresu połogu.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane