statystyki

"Podwyżki będą odczuwalne". Pomijani pracownicy medyczni zarobią więcej

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska06.03.2019, 07:10; Aktualizacja: 06.03.2019, 07:33
Na podwyżki sfinansowane z tych środków liczą diagności, fizjoterapeuci oraz przedstawiciele innych profesji, którym nie udało się wywalczyć poprawy warunków pracy na mocy porozumień z resortem – jak np. lekarzom czy pielęgniarkom.

Na podwyżki sfinansowane z tych środków liczą diagności, fizjoterapeuci oraz przedstawiciele innych profesji, którym nie udało się wywalczyć poprawy warunków pracy na mocy porozumień z resortem – jak np. lekarzom czy pielęgniarkom.źródło: ShutterStock

Na poprawę swojej sytuacji – w związku z zapowiedzianym przez resort zdrowia zwiększeniem wyceny świadczeń – liczą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Resort obiecuje, że podwyżki będą odczuwalne, i zapowiada określenie, na co mogą zostać wydane dodatkowe środki. Między innymi – wzrost wynagrodzeń dotychczas pomijanych grup zawodowych. Ale dyrektorzy utrzymują, że pieniędzy na wszystko nie wystarczy.

– Tak jak obiecałem, od 1 marca będzie wzrost wycen świadczeń w postaci zwiększenia ryczałtów. Być może nawet wcześniej, ze skutkiem od 1 stycznia – mówi DGP minister Łukasz Szumowski.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane