Nowe utrudnienia na Dworcu Centralnym w Warszawie. Od kilku miesięcy prowadzone są tam prace modernizacyjne. W hali głównej budowana jest między innymi antresola, która ułatwi dostęp na wyższe kondygnacje dworca.

Jarosław Bator z zarządu PKP ostrzega przed utrudnieniami, które są związane z pracami. Wygrodzona została środkowa część hali. Niektóre wyjścia z dworca są nieczynne. Wykonawca prac przygotował oznakowanie, które ma ułatwić poruszanie się po hali. Nieczynne są też dwa tory - po jednym przy peronach drugim i trzecim. Nieczynna jest też galeria północna dworca.

Remont będzie kosztował prawie 20 milionów złotych. Prace mają się zakończyć pod koniec roku.

W 2012 roku Dworzec Centralny przeszedł już modernizację. Prace były wtedy związane z mistrzostwami w piłce nożnej Euro 2012, które odbywały się między innymi w Warszawie. Powstały wówczas tak zwane szklane kubiki, przeznaczone na handel i usługi. Szybko okazało się, że konstrukcje są wadliwe; szkło pękało od wibracji spowodowanych ruchem kolejowym. Wewnątrz nie zamontowano też ogrzewania. Skutki były takie, że najemcy szybko wyprowadzili się z kubików. W ramach prowadzonej teraz modernizacji pawilony zostały rozebrane.