PLL LOT od niedzieli powraca na trasę Warszawa-Dublin - poinformowała spółka. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do irlandzkiego portu lotniczego w Dublinie będą obsługiwane cztery razy w tygodniu.

"Serdecznie zapraszamy do zielonej, malowniczej Irlandii. Już 18.07 wznawiamy nasze połączenia z Chopin Airport do Dublin Airport" - przekazała na Twitterze spółka.

Jak podał przewoźnik, rejsy na trasie Lotnisko Chopina w Warszawie - port w Dublinie od niedzieli do 29 października br. będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 14.35, by lądować o godz. 16.35 czasu lokalnego. W drodze powrotnej maszyny narodowego przewoźnika będą startować z Dublina o godz. 17.25 czasu lokalnego, a lądować w stolicy o godz. 21.25.

LOT w październiku 2020 r. zawiesił połączenie z Warszawy do Dublina, które uruchomił 23 sierpnia 2020 r. Decyzja ta była spowodowana rozwojem epidemii i wprowadzeniem lockdownu przez władze Irlandii.

Uruchamiając w ub.r. trasę do Dublina przewoźnik podkreślał, że Irlandia to słynny folklor i klifowe wybrzeża, a także potencjał biznesowy.

Właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza. Jedynym akcjonariuszem PGL jest Skarb Państwa, a prawa z akcji w tej spółce wykonuje Minister Aktywów Państwowych.