Pociągi zamiast samochodów, tramwajów i autobusów? Kolejarze zainwestują, zwłaszcza w stolicy, we wzmocnienie transportu aglomeracyjnego - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie Komisja Europejska stawia na transport przyjazny środowisku i stara się nakłonić kierowców, by do pracy - zamiast samochodami - dojeżdżali koleją albo komunikacją miejską. Na transport aglomeracyjny stawiają też kolejarze, choć wymaga to kosztownych inwestycji. Jednak związane z tym projekty mają być w perspektywie unijnej 2004-2020 jednym z priorytetów spółki PKP-PLK.

Jedną z kluczowych będzie inwestycja w Warszawski Węzeł Kolejowy. Na liście zadań do realizacji znalazł się projekt modernizacji linii Warszawa Wschodnia - Otwock - Dęblin wyceniony na 3 i pół miliarda złotych. Rozbudowana ma też zostać infrastruktury między Otwockiem, a stołeczną stacją Warszawa - Gocławek. Priorytetem PLK jest także inwestycja w linię średnicową między Warszawą Wschodnią a Zachodnią oraz Warszawą-Gołąbki a Zachodnią i Gdańską.
Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".