Propozycje dilerów samochodowych publiczność oglądać będzie głównie w galerii handlowej Manufaktury. Jej rynek należeć będzie do sportowej strony motoryzacji.

"Tu znajdzie się miasteczko Orlen Dakar Team, tor kartingowy, tory do wyścigów zdalnie sterowanych mini samochodów. Na rynku odbędą się także prezentacje żużlowców, a w weekend będzie on areną dla tuningowej Wojny Północ-Południe" - poinformowała PAP Life rzeczniczka centrum Joanna Karpińska.

BMW X1

BMW X1

źródło: Bloomberg

W tym roku impreza to nie tylko prezentacje samochodów, ale również spotkania z innym obliczem motoryzacji. Od czwartku odwiedzać będzie można miasteczko sportowe Dakar Orlen Team, a w nim ciężarówkę serwisową, a także rajdowy motocykl, quad oraz samochód. W dakarowym miasteczku pojawią się również Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, czyli jedyna kobieca załoga, rywalizującą w rajdach terenowych, której celem jest start w przyszłorocznym rajdzie Dakar.

W niedzielę będzie też można spotkać motocyklistę Jakuba Przygońskiego, czyli najmłodszego zawodnika Orlen Team, który na swoim koncie ma już spore sukcesy. Najtrudniejszy rajd świata jest również bohaterem fotograficznej wystawy Jacka Boneckiego, który dokumentował Dakar już dziesięciokrotnie.

Miłośnicy żużla będą mieli okazję obejrzeć z bliska motocykle, którymi ścigają się zawodnicy łódzkiego klubu Orzeł i spotkać się z niektórymi zawodnikami. Swój przyjazd zapowiedzieli Rafał Konopka, Marcin Bubel i Ronnie Jamroży. "Warto się przekonać, że motocykl żużlowy to specjalistyczna konstrukcja przeznaczona wyłącznie do tego sportu. Nie ma w nim skrzyni biegów, ani hamulców, a motocykl jest konstrukcyjnie przystosowany wyłącznie do jazdy w lewo oraz pokonywania łuków ślizgiem kontrolowanym" - dodała Karpińska.

Po raz pierwszy w Łodzi zagości na Car Show jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tuningowych w Polsce - Wojna Północ-Południe. Na rynku zagości kilkadziesiąt samochodów, które będą rywalizowały o tytuł najbardziej niezwykłego auta.

Dla najmłodszych przygotowano też tor do wyścigów samochodowych miniatur hpi, na którym odbędą się zawody oraz samochody elektryczne, których dosiadać mogą nawet kilkulatki. "W weekend pojawi się także symulator dachowania, który w bezpośredni sposób pozwala doświadczyć tego, co przeżywają kierowcy i pasażerowie, gdy samochód wywraca się podczas wypadku" - wyjaśnił Karpińska.

Car Show 2013 potrwa do niedzieli.