Rejsy Emirates do Warszawy rozpoczną się 6 lutego br. Będzie to 129. połączenie arabskiego przewoźnika w globalnej siatce połączeń.

Emirates są największą międzynarodową linią lotniczą na świecie, z flotą liczącą 195 maszyn operujących do 128 kierunków z siatki połączeń. Połączenie do Warszawy będzie 129. kierunkiem linii.

Od 6 lutego polscy pasażerowie uzyskają możliwość odbycia bezpośredniej podróży pomiędzy Warszawą a Dubajem. Do obsługi trasy przeznaczono nowoczesne samoloty typu Airbus A330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą możliwość podróży pierwszą klasą na rejsach do oraz z Polski. Na pokład Airbusa A330-200 zmieści się 237 pasażerów (12 w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes oraz 183 w klasie ekonomicznej). Codzienne rejsy do Warszawy będą startować z Dubaju o godzinie 7:30, lądując w Warszawie o godzinie 10:45. W rejs powrotny do Dubaju samolot wystartuje z Warszawy o godzinie 13:50, aby wylądować w Dubaju o 22:15. Tak skoordynowany rozkład lotów, pozwoli polskim pasażerom na szybką i bezproblemową przesiadkę na kolejne rejsy Emirates.

“Warszawa to nasze pierwsze nowe połączenie w 2013 roku, a przygotowania do rozpoczęcia rejsów idą pełną parą” - powiedział Richard Jewsbury, Senior Vice President Emirates ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską.

“Na mniej niż miesiąc przed startem, tutaj w Warszawie dopinamy wszystko na ostatni guzik, równocześnie prowadząc intensywne działania w ramach całej naszej siatki połączeń, aby zapewnić wzrost ruchu turystycznego w obu kierunkach” - dodał.
Zapytany o konkurencję ze strony Qatar Airways powiedział, że Emirates nie boi się jej, a informacja Qatar Airways o zwiększeniu częstotliwości lotów pomiędzy Warszawą a Dauhą w Katarze, jest potwierdzeniem olbrzymiego potencjału lotniczego, którzy leży w Polsce.

Emirates pragnie skusić polskich pasażerów przede wszystkim szybką, bezproblemową i komfortową podróżą oraz doskonałym serwisem pokładowym, który od początku istnienia linii w 1985 roku zdobył ponad 500 międzynarodowych nagród, świadczących o wysokiej jakości i poziomie obsługi pasażerów.

Dodatkowym atutem, który może przemawiać za wyborem Emirates podczas rezerwowania biletów lotniczych, może być fakt, że linia jest posiadaczem największej liczby największych samolotów świata, Airbusów A380. Obecnie Emirates mają ich 31, a kolejne 59 maszyn tego typu jest już zamówionych. Posiadanie we flocie tych samolotów wymusiło budowę nowego terminala lotniczego. W ubiegłym tygodniu otwarto nowy, uszyty na miarę samolotów Airbus A380, terminal lotniczy w Dubaju. Do obsługi dedykowanej wyłącznie pasażerom Emirates docelowo uruchomionych zostanie aż 20 gate’ów, a już za kilka miesięcy w terminalu otwarte zostaną największe na świecie lounge dla pasażerów klasy pierwszej i Biznes.

Obecnie Emirates posiadają 195 samolotów, czekając na odbiór kolejnych 204 zamówionych maszyn. Do roku 2020 flota Emirates ma się powiększyć dwukrotnie.

Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Emirates poinformowali o planowanym naborze do personelu pokładowego, który w przyszłym miesiącu ma się rozpocząć w Warszawie i Gdańsku. Emirates szukają Polaków, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z lotnictwem, dołączając tym samym do 300 Polaków, którzy obecnie pracują dla arabskiego przewoźnika.

Wkrótce po uruchomieniu połączenia do Warszawy, linie Emirates planują również otworzenie nowego połączenia – do Algieru, które ruszy 1 marca, będąc jednocześnie 130. destynacją Emirates na świecie.