Pasażerowie linii lotniczej OLT Express, którzy zdecydują się na podróż pociągiem, będą mogli kupić bilety w specjalnych cenach - poinformowała PAP rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. Oferta dotyczy przejazdów ekspresami.

Jak wyjaśniła PAP Sitkowska, oferta adresowana jest do tych pasażerów, którzy posiadają niewykorzystane bilety OLT Express wystawione na piątek, 27 lipca, lub z późniejszą datą. Promocja dotyczy pociągów kategorii Express lub Express Intercity. Żeby z niej skorzystać, pasażer będzie musiał okazać w kasie PKP Intercity niewykorzystany bilet lotniczy.

"Przy przejeździe pociągiem w dwie strony, przejazd powrotny można odbyć w pierwszej lub drugiej klasie, bez konieczności kupowania biletu - jedynie na podstawie zakupionej miejscówki. Oznacza to oszczędność nawet rzędu 150 zł" - wyjaśniła rzeczniczka. Promocja nie obejmuje biletu na podróż w jedną stronę.

W czwartek późnym wieczorem firma OLT Express na swojej stronie internetowej poinformowała, że od piątku zawiesza wszystkie rejsy regularne, do odwołania. Tym samym wstrzymana została sprzedaż biletów lotniczych. Wcześniej tego samego dnia spółka informowała na swojej stronie internetowej o zawieszeniu tylko na czwartek swoich połączeń wykonywanych przez samoloty turbośmigłowe typu ATR; potem przekazała, że od czwartku do końca sezonu letniego - 27 października - wstrzymuje wszystkie loty na tego typu samolotach. Dopiero późnym wieczorem przekazała, że zawiesza wszystkie swoje rejsy regularne. Dotyczy to również lotów wykonywanych przez Airbusy.