Deutsche Telekom rozpoczyna integrację operacyjną z GTS. Zyskają zarówno klienci jak i pracownicy

Deutsche Telekom formalnie zakończył proces akwizycji GTS Central Europe. Jest to pierwszy krok w procesie łączenia obydwu organizacji. Danny Bottoms, który przed transakcją był Prezesem GTS, będzie kontynuował zarządzanie GTS również w przyszłości. Pełna integracja operacyjna jest przewidywana w Czechach, Polsce oraz Międzynarodowej Jednostce Biznesowej (IBU) Deutsche Telekom na 1 października br., a połączenie prawne jest planowane na 1 stycznia 2015.

"Z zakończeniem transakcji oczekujemy integracji eksperckiej wiedzy GTS na rynku biznesowym z naszymi wiodącymi technologiami oraz rozbudowaną siecią europejską, dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Zakup GTS jest zgodny z naszą strategią wzmacniania i rozwoju naszych lokalnych i ogólnoeuropejskich rynków biznesowych, włączając w to międzynarodowych klientów usług hurtowych.” powiedziała Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami Grupy oraz technologię. “Co najważniejsze, chcemy zachować know-how GTS i połączyć jego podejście biznesowe z głównymi atutami Deutsche Telekom.”

“Cieszymy się, że możemy z pełną mocą wystartować z procesem integracji. Połączenie GTS z zasobami DT umożliwi nam zapewnianie klientom szerszego wachlarza usług, które uproszczą ich działalność biznesową.” powiedział Danny Bottoms, Prezes Zarządu GTS. “Pracownicy GTS są podstawą naszego sukcesu i oczekuję, że wspólnie z nimi osiągniemy jeszcze więcej w Deutsche Telekom.”

Reklama

Akwizycja GTS została zamknięta 30 maja br. i od tego dnia Deutsche Telekom rozpoczyna proces konsolidacji Grupy GTS. Konferencja prasowa, podczas której przekazanych zostanie więcej szczegółów na temat integracji obydwu firm zaplanowana jest na 11 czerwca br. w Warszawie.