Play coraz mocniej rozbudowuje zasięg superszybkiego internetu LTE. Z oferty operatora P4 można skorzystać już w 141 miejscowościach. Jednak ta liczba nadal wygląda mizernie, biorąc pod uwagę, że do końca roku 70 procent populacji musi zostać objęte zasięgiem LTE przez operatora.

Marcin Gruszka, rzecznik Play poinformował na swoim blogu, że z internetu LTE w sieci Play klienci w 34 kolejnych miejscowościach. Są to:

ikona lupy />
Zasięg LTE w Play / Inne

Bieżuń, Budzyń, Cedry Wielkie, Chełmża, Chodzież, Czernica, Czernikowo, Dobrzejewice, Gościcino, Gryfice, Kobylnica, Kolbudy, Komorniki, Kościan, Krynica Morska, Laski, Lubicz, Luboń, Luzino, Łysomice, Motycz, Nieporęt, Nowy Tomyśl, Smolec, Sobowidz, Sobótka, Straszyn, Sztutowo, Święta Katarzyna, Turek, Wieliszew, Zgierz, Żerniki Wrocławskie, Żórawina.

Prezes Bang-Jensen poinformował, że liczba 1300 stacji bazowych w 2013 roku zostanie powiększona do końca bieżącego roku do 3700, aby objąć 70 procent populacji Polski. Jest to wymóg bezwzględny dla operatora.

141 miejscowości to jednak to nadal niewiele w porównaniu choćby do Orange, gdyż ważna jest liczba klientów. Obecnie już ponad 9 mln osób w 70 miejscowościach może korzystać z LTE u "pomarańczowych. Od początku tego roku przybyły: Bydgoszcz, Kraków, Włocławek, Wrocław, Zielonka, Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Łaziska Górne, Mikołów, Ornontowice, Orzesze, Rybnik, Świerklany, Żory i Pruszcz Gdański.