statystyki

Gminy za rzadko sięgają po środki na walkę ze smogiem

autor: Jakub Pawłowski21.10.2019, 18:00
Smog

Smogźródło: ShutterStock

„Stop Smog” – program wsparcia przy wymianie kotłów dla najuboższych mieszkańców – przyspiesza, ale dotychczasowe tempo, w jakim samorządy podpisują umowy na dofinansowania, pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Tak wygląda wstępny bilans programu, który obok „Czystego Powietrza” i podatkowej ulgi termomodernizacyjnej jest jednym z głównych instrumentów rządu w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Wkrótce minie rok, od kiedy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wprowadziło ten instrument wsparcia. Skorzystać z niego mogą samorządy wymienione na niechlubnej liście 50 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. W Polsce jest ich pond 33.

Do tej pory wnioski o dofinansowanie złożyło tylko pięć z nich, z czego cztery znajdują się w województwie małopolskim (są to Niepołomice, Skawina, Sucha Beskidzka i Tuchów), a tylko jedno w woj. śląskim (Pszczyna).


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane