Obowiązek zapłaty podatku od takich bonusów zależy od tego, czy będą one wypłacane w gotówce, czy też będą miały formę nagród rzeczowych oraz jaka będzie ich wartość.

Czy dodatkowe premie podlegają PIT

Przedsiębiorca w tym roku po raz pierwszy zatrudnił pracowników. Chciałby przyznać im premie z okazji zbliżających się świąt. Czy będzie musiał rozliczyć od tego podatek?

Czy bony oraz talony są objęte PIT

Firma planuje przyznać pracownikom w ramach premii świątecznych bony towarowe uprawniające do zakupów w sklepach odzieżowych. Czy musi od nich pobrać zaliczkę na podatek?

Czy karta podarunkowa podlega PIT

Firma postanowiła obdarować swoich pracowników kartami podarunkowymi typu pre-paid. Czy będzie musiała rozliczyć od tego podatek?

Czy opodatkowana jest nadwyżka ponad limit

Pracodawca ma zamiar wypłacić pracownikom premie z okazji świąt Bożego Narodzenia w wysokości 200 zł. W tym roku na wiosnę wypłacił już pracownikom taką samą premię z okazji świąt wielkanocnych. Obie premie były finansowane z ZFŚS. Czy podatek należy odprowadzić od kwoty 20 zł?

Czy np. bilety lotnicze podlegają PIT

Firma w ramach prowadzonej wewnętrznej polityki rodzinnej postanowiła pokryć za pracowników koszty ich podróży na święta do domu rodzinnego. Czy jeśli firma opłaci za pracowników np. bilety lotnicze, kolejowe czy autobusowe na podróż do domu, to powinna rozliczyć to podatkowo?

Czy zakup wycieczki dla pracownika jest usługą

Spółka wykupiła wycieczkę dla pracowników i ich rodzin na okres świąteczno-noworoczny. Część kosztów wycieczki pokrywa pracownik, a pozostała część sfinansowana jest ze środków ZFŚS. Czy świadczenie w postaci wykupionej wycieczki z ZFŚS jest świadczeniem usługi turystycznej?

Czy uwzględnia się premie z innych firm

Czy firma, rozliczając pracownikom premie świąteczne, powinna spytać pracowników o premie, jakie uzyskali w ciągu roku z innych firm, w których są również zatrudnieni?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.