Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

7 trików, które powinien znać każdy użytkownik Androida

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że poufne dane przechowywane na urządzeniach mobilnych będą zawsze niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych przestępców. Nieustannie zmieniające się oprogramowanie powoduje, że skuteczna ochrona środowiska urządzeń mobilnych może być dość żmudnym i często nieskutecznym procesem. Większość użytkowników polega na ustawieniach domyślnych, jednak najczęściej okazują się one zwyczajnie niewystarczające. Zdecydowanie lepiej jest ustrzec się przed cyberprzestępczością czyniąc kroki, które sprawią, że nasze informacje będą dobrze strzeżone. „Ostrożność popłaca, a stosowanie się do kilku prostych zasad może uchronić nas przed mnóstwem zagrożeń – nie tylko przed robakami, lecz także złośliwym oprogramowaniem, szpiegowaniem, wykradaniem danych czy cyberatakami. Takie rozwiązanie może też być pomocne w przypadku, kiedy stracimy swoje urządzenie” – mówi Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro. Jak chronić swoje urządzenie pracujące na Androidzie? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych trików.
Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że poufne dane przechowywane na urządzeniach mobilnych będą zawsze niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych przestępców. Nieustannie zmieniające się oprogramowanie powoduje, że skuteczna ochrona środowiska urządzeń mobilnych może być dość żmudnym i często nieskutecznym procesem. Większość użytkowników polega na ustawieniach domyślnych, jednak najczęściej okazują się one zwyczajnie niewystarczające. Zdecydowanie lepiej jest ustrzec się przed cyberprzestępczością czyniąc kroki, które sprawią, że nasze informacje będą dobrze strzeżone. „Ostrożność popłaca, a stosowanie się do kilku prostych zasad może uchronić nas przed mnóstwem zagrożeń – nie tylko przed robakami, lecz także złośliwym oprogramowaniem, szpiegowaniem, wykradaniem danych czy cyberatakami. Takie rozwiązanie może też być pomocne w przypadku, kiedy stracimy swoje urządzenie” – mówi Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro. Jak chronić swoje urządzenie pracujące na Androidzie? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych trików. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • felis
  2015-09-27 22:54:04
  porady dla przedszkolaków
  0
 • 5s
  2015-09-30 15:18:56
  Kupcie sobie ludzie iPhona albo Lumię i dajcie sobie spokój z tym disco-polo.
  1
Reklama
Reklama

Zobacz więcej