Oficjalny pokaz uciął wszystkie plotki i spekulacje wielbicieli telefonów komórkowych. Firma Samsung zaprezentowała podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych w Barcelonie swój nowy smartfon - Galaxy S6.

Jak przystało na szefa firmy, prezes Samsunga JK Shin rozpływał się w zachwytach. „Nasz cel był prosty: zbudować najpiękniejszy smartfon w historii naszej firmy, a jednocześnie najbardziej zaawansowany smartfon na świecie”. S6 ma lepszą kamerę i lepszy ekran od poprzedników. Telefon można ładować tradycyjnie lub bezprzewodowo. Dzięki nowej baterii zainstalowanej na stałe, aparat jest cieńszy. Można nim także łatwo płacić - podkreślał JK Shin. Nie ma za to gniazda karty pamięci micro SD.

Galaxy S6 występuje w dwóch wersjach - podstawowej i droższej, z wygiętym ekranem - S6 Edge. Mają być one sprzedawane w 20 krajach od 10 kwietnia. Zdaniem ekspertów nowy smartfon Samsunga to konkurencja dla Apple’a i innych firm, które ostatnio zwiększyły swój udział w rynku smartfonów na niekorzyść Samsunga.