CDP.pl, spółka z grupy CD Projekt, niedługo zakończy testy swojego serwisu filmowego na własnej platformie cyfrowej dystrybucji, poinformował agencję ISBnews dyrektor zarządzający i członek zarządu CDP.pl Michał Gembicki. Dodał, że serwis może zostać komercyjnie uruchomiony jeszcze w tym roku.

„Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie naszego serwisu filmowego na platformie cdp.pl. Niedługo zakończymy testy, które prowadzimy na zamkniętej grupie 100 użytkowników" – powiedział ISBnews Gembicki.

Podkreślił, że specyfiką serwisu filmowego cdp.pl będzie fakt, że nie jest on internetową „wypożyczalnią" ale kupione filmy zostają własnością klienta na zawsze. Natomiast ceny mają być porównywalne z ofertą obecnych na rynku serwisów video on demand. W ofercie znajdą się zarówno produkcje niezależne, jak i „blockbustery" zagraniczne oraz polskie - na początek około 200 tytułów w tym kilkadziesiąt DRM-free. Wszystkie będzie można będzie ściągnąć na dysk i oglądać off-line lub oglądać za pośrednictwem „chmury" online. W obu przypadkach pliki pozostaną dożywotnio własnością użytkownika.

Należąca do Grupy CD Projekt spółka CDP.pl w październiku uruchomiła platformę cyfrowej dystrybucji cdp.pl w październiku zeszłego roku. Początkowo oferowała na niej tylko gry w wersji cyfrowej. W I kw. wzbogaciła ofertę o książki i komiksy w wersji elektronicznej.

CDP.pl jest też dystrybutorem gier oraz filmów na DVD oraz blu-Ray a także gier karcianych i planszowych. W I połowie roku przychody CDP.pl wyniosły 21,85 mln zł.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier (ponad 7,5 mln ściągniętych gier) oraz CDP.pl - dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów DVD/Blu-ray (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce.