Gigant z Sunnyvale szykuje się do wielkiego przejęcia. Rada nadzorcza firmy zatwierdziła plan zakupu Tumblra za kwotę 1,1 mld dolarów. Wszystko wskazuje na to, że założyciel jeden z najpopularniejszych platform mikroblogowych David Karp, zgodzi się na warunki zaproponowane przez Yahoo.

Informacje dotyczące przejęcia Tumblra krążą w sieci od dobrych kilku tygodni. Dla Yahoo, to szansa na "odkrojenie kawałka tortu" z rynku serwisów społecznościowych. Natomiast dla borykającego się z trudnościami finansowymi Tumblra, może to być jedyna droga ratunku przed bankructwem. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez dziennik The Wall Street Journal, Yahoo planuje rozwijać Tumblra jako niezależny biznes. Na podobny ruch zdecydował się wcześniej Facebook, przy zakupie popularnego serwisu Instagram.

Na dziś, zaplanowana jest konferencja Yahoo, na której firma ma zaprezentować "coś specjalnego". Wydaje się, że tym hitem może być informacja o kolejnej wielkiej transakcji w świecie nowych technologii.

Reklama

Tumblr to popularna platforma blogowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie krótkich wpisów oraz wrzucanie zdjęć, plików dźwiękowych i wideo. Serwis powstał w 2007 roku, a jego założycielem jest David Karp.