Szykuje się prawdziwa gratka dla graczy i kolejny polski hit eksportowy. Programiści z polskiego studia CD Projekt pracują już nad trzecią częścią popularnego Wiedźmina.

Poprzednie części cyfrowych wersji przygód bohatera z książek Andrzeja Sapkowskiego przebojem zdobyły światowe rynki. Grę w prezencie od premiera Donalda Tuska otrzymał nawet prezydent USA Barack Obama.

Michał Nowakowski ze studia CD Projekt mówi, że ten polski produkt trafił pod strzechy niemal na całym świecie. "Jeśli chodzi o kraje, w których mamy najwięcej fanów to są takie kraje jak oczywiście Polska, ale także Niemcy, Rosja, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, czy Meksyk" - wymienia jednym tchem członek zarządu firmy. W Wiedźmina grają także fani w Azji i Afryce.

Dzięki Wiedźminowi Polska firma kierowana przez młodych ludzi stała się rozpoznawalna na całym świecie. My Polacy mamy się czym pochwalić, bo w coraz dynamiczniej rozwijającym się rynku gier komputerowych nasze firmy są coraz bardziej poważane. O tym, że rynek gier to poważny segment rynku rozrywkowego może świadczyć fakt, że budżet takiej gry jak Wiedźmin nierzadko przewyższa te filmowe.

"Budżetu Wiedźmina 3 wolałbym na razie nie dotykać. Jednak mogę zdradzić, że budżet dużej gry to kilkadziesiąt milionów złotych, około dwudziestu, trzydziestu, a nawet czterdziestu milionów. W Polsce gry nadal robi się trochę taniej niż na zachodzie. W USA te kwoty liczone są w dolarach" - dodaje Michał Nowakowski.

Polscy programiści pracujący nad Wiedźminem 3 i zapowiadają, że zaserwują graczom prawdziwy hit, który będzie rewolucją na światową skalę. - To będzie świat, w którym gracze będą mogli spędzić na prawdę wiele czasu. Odkryją jego ciekawe zakątki, niuanse i zadania do wykonania. Odkryją oczywiście też główną ścieżkę epicką, która ma doprowadzić ich do finału sagi, którą rozpoczęliśmy lata temu - zapowiada członek zarządu CD Projekt.

Prace nad Wiedźminem 3 zostały już zauważone na świecie. Niedawno informował o nich jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych grom komputerowym - amerykański Game Informer. Premiera gry zapowiadana jest na 2014 rok.