Premiera pierwszego tabletu Microsoftu już 26 października. Prezentując tablet Surface, przedstawiciele Microsoftu twierdzili, że ich produkt może stanąć do walki z potentatem rynku - iPadem. Czy poza godną uwagi specyfikacją, Surface zachęci klientów ceną?
Reklama

Za wersję z Windows RT i 32 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 499 dolarów. Za model z 64 GB pamięci - 699$. Cena nie obejmuje nakładki Touch ani Type Cover. Zestaw 32 GB i nakładka Touch Cover kosztuje 599$. Kupując je osobno za Type Cover trzeba zapłacić 129,99$, a za Touch Cover - 119,99$

Ochronna nakładka Touch Cover ma 3 milimetry grubości, a na jej wewnętrznej stronie w pełni funkcjonalną klawiaturę dotykową. Z kolei mająca 5 mm Type Cover to klawiatura z cieniutkimi, ale normalnie klikającymi pod palcem klawiszami oraz touch padem. 7 warstw z jakich jest zbudowana Touch Cover ma za zadanie precyzyjnie odczytywać nacisk, z jakim użytkownik dotyka powierzchni. Technologia ma też eliminować błędy wynikające z przypadkowego dotknięcia powierzchni.

Za iPada w wersji z 16 GB pamięci trzeba zapłacić 499 dolarów, a już za 32 GB - 599 dolarów