Wszystko wskazuje na to, że kilku producentów samochodów niebawem będzie mogło przy współpracy z Apple zainstalować w swoich autach Siri. Jako pierwsza gotowość zainstalowania inteligentnego asystenta głosowego taką zadeklarowało firma BMW.

Dealerzy BMW już od dłuższego czasu reklamowali swoje auta, jako samochody niezwykle przyjazne sprzętowi Apple. W BMW stosowano systemy Bluetooth doskonale współpracujące z iPhonem, powstała też dedykowana aplikacja.

Jak twierdzą przedstawiciele Apple współpraca Siri z zainstalowaną w autach elektroniką nie wiązałaby się z dużą ingerencję we wnętrze samochodu. Instalacja wymaga tylko jednego przycisku, który uaktywniałby funkcję asystenta na naszym telefonie. Oczywiście wszystko bezprzewodowo, we współpracy z fabrycznym zestawem audio.

Oprócz BMW, także inni producenci także otrzymali możliwość integracji swoich samochodów z Siri - Mercedes- Benz, Land Rover, Toyota, Honda, Audi, Chrysler, Jaguar i marki zjednoczone pod szyldem GM. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy rozwiązania te zostaną wprowadzone do nowych modeli. Bardzo możliwe, że już niebawem, nowy Mercedes Klasy A zostanie wyposażony w asystenta głosowego stworzonego przez Apple.