Samsung ogłosił premierę trzeciej generacji urządzenia z rodziny GALAXY S – GALAXY S III. Inspirowany naturą i zaprojektowany z myślą o człowieku GALAXY S III to telefon, który rozpoznaje głos użytkownika, rozumie jego zamiary oraz pozwala w prosty i szybki sposób dzielić się chwilą z bliskimi.

Galaxy S III to elegancki, innowacyjny i niezwykle inteligentny smartfon, który ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Dzięki wyświetlaczowi wykonanemu w technologii HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala zapewnia komfort przeglądania treści. Aparat 8MPix oferuje użytkownikowi błyskawiczne uruchamianie, bezzwłoczne wykonywanie zdjęć oraz pełen wachlarz inteligentnych funkcji i opcji powiązanych z trybem rozpoznawania twarzy, tak aby w prosty i szybki sposób uchwycić wszystkie najciekawsze chwile. Dodatkowo wyposażony jest w przednią kamerę 1.9MPix. Smartfon działa w oparciu o platformę Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich i dzięki intuicyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia całkowicie spersonalizowaną obsługę.

- Tworząc smartfon GALAXY S III, Samsung maksymalnie rozszerzył korzyści dla użytkowników poprzez połączenie najwyższej jakości sprzętu i udoskonalonego sposobu obsługi – twierdzi JK Shin, President and Head of IT & Mobile Communications Division, Samsung. - GALAXY S III został zaprojektowany z myślą o potrzebach i możliwościach człowieka, dzięki czemu oferuje niezwykle inteligentny i intuicyjny sposób obsługi. Jestem dumny z tego urządzenia, gdyż zapewnia ono wyjątkowo sprawną, naturalną i skoncentrowaną na potrzebach człowieka obsługę, która pozwoli nam wieść naprawdę niezwykłe życie - dodaje.

Naturalna interakcja

Reklama

GALAXY S III udoskonala sposób interakcji pomiędzy urządzeniem a użytkownikiem. Smartfon potrafi wykryć twoją twarz, spojrzenie, głos i gesty, dostosowując się do indywidualnego użytkownika, aby zapewnić wygodniejszy i bardziej naturalny sposób obsługi. Dzięki innowacyjnej funkcji „Smart Stay” smartfon wie, kiedy robisz coś na telefonie, np. czytasz e-booka czy korzystasz z internetu – przednia kamera rozpoznaje spojrzenie, a urządzenie nie wygasza ekranu dopóki na niego patrzysz, by zapewnić nieprzerwany komfort przeglądania treści i maksymalną wydajność baterii.

GALAXY S III posiada również funkcję „S Voice”, zaawansowany interfejs komunikujący się głosem, aby móc słuchać twoich poleceń i reagować na nie. S Voice służy nie tylko do wyszukiwania informacji i podstawowej komunikacji z urządzeniem – interfejs oferuje bogaty wachlarz funkcji w zakresie kontroli i obsługi telefonu. Gdy rano dzwoni budzik, a ty chcesz jeszcze trochę pospać, wystarczy, że powiesz swojemu smartfonowi „snooze” (drzemka). Możesz również korzystać z S Voice, aby odtwarzać ulubione utwory, ściszyć lub podgłośnić dźwięk, wysłać SMS lub e-mail, zarządzać planem dnia lub automatycznie włączyć aparat i zrobić zdjęcie.

Reklama

Oprócz rozpoznawania twarzy i głosu GALAXY S III analizuje również twoje ruchy. Przykładowo, jeżeli podczas pisania wiadomości zdecydujesz się jednak zadzwonić, wystarczy, że uniesiesz telefon do ucha, a telefon użyje funkcji „direct call” i wybierze odpowiedni numer. Dzięki wbudowanej przedniej diodzie sygnalizacyjnej GALAXY S III ułatwia też sprawdzanie nieodebranych wiadomości i połączeń - gdy po jakimś czasie podniesiesz urządzenie, kolor diody poinformuje Cię o nowych wiadomościach i nieodebranych połączeniach.

Prosta i szybka publikacja treści

Samsung GALAXY S III to coś więcej niż tylko urządzenie osobiste dla jednego użytkownika – teraz możesz dzielić i cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania smartfona z rodziną i przyjaciółmi niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Funkcja „S Beam” udoskonala usługę Android™ Beam, dzięki czemu plik wideo o rozmiarze 1 GB prześlesz w ciągu trzech minut, a 10-megabajtowy utwór w dwie sekundy - wystarczy tylko, że dotkniesz plecami 2 telefony GALAXY S III. Telefon automatycznie dzięki NFC zestawi szybkie połączenie korzystając z Wi-Fi Direct. Tymczasem funkcja „Buddy photo share” umożliwia proste i jednoczesne wysyłanie zdjęć do wszystkich przyjaciół, którzy znajdują się na zdjęciu w twojej galerii fotografii.

Funkcja „AllShare Cast” pozwala użytkownikom bezprzewodowo podłączyć swoje urządzenie do telewizora tak, aby szybko wyświetlić zawartość telefonu na większym ekranie. „AllShare Play” umożliwia również na natychmiastowe współdzielenie plików dowolnego rodzaju pomiędzy GALAXY S III a tabletem, komputerem lub telewizorem z obsługą standardu DLNA niezależnie od dystansu, jaki dzieli te urządzenia. AllShare Play posiada również funkcję „group cast”, dzięki której możesz współdzielić ekran telefonu z innymi osobami podłączonymi do tej samej sieci bezprzewodowej. W ten sposób możecie jednocześnie dodawać komentarze i zmiany w swoim zespole, dzieląc pliki w czasie rzeczywistym na indywidualnych urządzeniach.

Nowoczesne wzornictwo i wysoka wydajność

GALAXY S III nie tylko ułatwia obsługę oferowanych funkcji, ale także posiada ergonomiczną i wygodną obudowę zaprojektowaną z myślą o potrzebach każdego z nas. Wygodne, opływowe kształty urządzenia i organiczna forma zapewniają poczucie komfortu, jakie daje smartfon zaprojektowany z myślą o człowieku. Design został zainspirowany naturą, jej płynnością i zmiennością, z konstrukcją nawiązującą do żywiołów wiatru, wody i światła. Ideę minimalistycznego, organicznego nurtu odzwierciedlają gładkie, zaokrąglone linie urządzenia. W dniu premiery smartfon będzie dostępny dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnoniebieskiej „pebble blue” i kryształowo białej „marble white” - przy czym Samsung zapowiada wprowadzenie kolejnych odcieni w późniejszym terminie.

Duży wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala zapewnia niezwykle ostrą jakość obrazu, oferując rozdzielczość HD i szersze kąty widzenia w formacie 16:9. Dodatkową innowacyjną cechą są minimalne boczne marginesy, które pomimo znacznego zwiększenia się przekątnej ekranu (względem Galaxy S II) nie spowodowały wzrostu rozmiarów urządzenia. Aby zagwarantować szybszą transmisję danych GALAXY S III oferuje pionierską technologię Wi-Fi Channel Bonding, która dwukrotnie zwiększa przepustowość łącza bezprzewodowego Wi-Fi.

Smartfon ma również cały wachlarz dodatkowych funkcji, które udoskonalają jego wydajność i ogólny komfort użytkowania za pomocą całkowicie nowych rozwiązań. Migawka aparatu 8MPix działa bez żadnych opóźnień, a samo uruchomienie aparatu to mniej niż jedna sekunda, co powoduje, że można łatwo wykonać zdjęcie poruszającego się obiektu – na fotografii zostanie uwiecznione dokładnie to, co widzi użytkownik. Aby zapewnić niezapomniany, fantastyczny komfort obsługi aparatu, GALAXY S III posiada funkcję zdjęć seryjnych („Burst Shot”), która natychmiastowo zapisuje do dwadziestu kolejnych klatek z szybkością do 3 zdjęć na sekundę, a telefon sam podpowie, które zdjęcie charakteryzuje się najlepszymi parametrami („Best Photo”). Główna kamera umożliwia nagrywanie w filmów w jakości Full HD. Kamera przednia o rozdzielczości 1,9 MPix umożliwia również nagrywanie wideo w jakości HD, co możesz wykorzystać przy nagrywaniu filmu z sobą w roli głównej. Udoskonalona technologia tylnego podświetlenia matrycy światłoczułej pozwala jeszcze skuteczniej wyeliminować szumy na fotografiach powstałe w wyniku wstrząsów – nawet w warunkach niskiego oświetlenia.

Smartfon posiada również opcję np. płatności mobilnej dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii komunikacji bliskiego zasięgu NFC. Usługa Game Hub zapewnia dostęp do niezliczonych gier społecznościowych, Video Hub oferuje ciekawy wybór doskonałej jakości programów telewizyjnych i filmów, a Music Hub – muzyki. Te usługi będą dostępne w zależności od kraju.

Samsung GALAXY S III będzie miał swoją europejską premierę pod koniec maja, a następnie ukaże się na rynkach na całym świecie.