Apple jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek iPada mini, który ma konkurować z tabletami pracującymi pod systemem Windows 8 - informuje chiński serwis NetEase.

Sześć milionów sztuk iPada mini ma trafić na sklepowe półki w końcówce 2012 roku. Mają o tym świadczyć raporty tajwańskich mediów, oparte na zamówieniach, które Apple złożył w fabrykach m.in. Honhai Precision. Wcześniej, na łamach m.in. "The Korea Times" anonimowy informator z Samsunga (firma dostarcza podzespoły do iPada) twierdził, że tzw. iPad mini będzie wyposażony w ekran o przekątnej 7,86 cala.

Tablety wyposażone w Windows 8, z którymi miałby konkurować iPad mini, mają się pojawić na rynku w tym roku, w cenie zbliżonej do produktu Apple. Większym zagrożeniem wydaje się jednak Kindle Fire, który zdominował segment małych, tanich tabletów i niedługo wejdzie na rynek brytyjski.

Plotki o "małym" iPadzie pojawiają się od 2010 roku, kiedy na rynek wszedł pierwszy model tabletu. Głównym przeciwnikiem takiego urządzenia był Steve Jobs, który podkreślał, że produkt z mniejszym ekranem niż 9,7 cala nie ma sensu. Apple konsekwentnie odmawia komentarza na temat pojawiających się plotek.