Gry to ulubiona forma rozrywki Polaków. W ten sposób swój wolny czas spędza 35 proc. osób w wieku 15 lat i więcej – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.
Największą popularnością cieszą się gry komputerowe. Sięga po nie aż 15 proc. rodaków.
Jakie gry lubią Polacy / DGP
Jak podkreślają eksperci, tak duży odsetek jest zasługą obecnych 20 – 30-latków, którzy wychowali się na grach komputerowych i bez nich nie mogą żyć. Dlatego na równi z nastolatkami chłoną wszelkie nowości rynkowe. Wysoka pozycja gier komputerowych jest też związana z dużą popularnością komputerów PC, szeroką ofertą cenową i mnogością kategorii, w których są one dostępne.
Gry na telefonie komórkowym to druga najpopularniejsza forma rozrywki. Do tej kategorii zaliczamy nie tylko kontent oferowany przez operatorów komórkowych, ale także gry instalowane na smartfonach z systemami iOS, Android czy Windows Mobile. Wybiera ją 13 proc. Polaków, a bardziej Polek, bo to one są głównie odbiorcami dostępnych w sieci tzw. gier casualowych. Na wzrost ich popularności wpływa także to, że Polacy są posiadaczami coraz lepszych telefonów, z większym ekranem, za pośrednictwem których coraz chętniej korzystają z internetu. A ten jest głównym dostawcą gier, które w coraz większej części są bezpłatne. Jednocześnie warto zaznaczyć, że renesans przeżywają gry planszowe, które wybiera 7 proc. Polaków. Dostrzegają to producenci, którzy zarabiają na nowej modzie. Tu warto wspomnieć o firmie Lego, której gry są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku na prezent dla dziecka.