Skype ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowej wersji swojej aplikacji, Skype dla Android 2.0, umożliwiającej prowadzenie rozmów z wideo na obecnie najszybciej rozwijającym się mobilnym systemie operacyjnym.

Korzystając z nowej aplikacji, użytkownicy będą mogli wykonywać i odbierać darmowe (2) indywidualne połączenia wideo za pośrednictwem Skype'a między telefonem wyposażonym w system Android a innymi kontaktami, bez względu na to czy korzystają one z iPhone'a, Mac'a, komputerów z systemem Windows czy telewizora (3). Skype dla Android z rozmowami wideo łączy się poprzez Wi-Fi i 3G i może zostać pobrany za darmo ze strony Android Market (https://market.android.com/details?id=com.skype.raider&hl=en) lub Skype.com/m (http://m.skype.com/mcs/publish/2015/17682) przy użyciu każdej przeglądarki mobilnej.

Film

"Zależy nam na tym, aby udostępnić rozmowy wideo przez Skype'a na największej możliwej liczbie platform i z radością wypełniamy ten cel, oferując nową aplikację Skype dla Androida - powiedział Neil Stevens, wiceprezes Skype'a i dyrektor generalny ds. produktów i marketingu. - Przy około 30 milionach użytkowników naraz logujących się do Skype'a w dowolnej chwili (4) i do pół miliona rozmów wideo w tym samym czasie(5), Skype dla Android z wideo jeszcze bardziej ułatwia użytkownikom dzielenie się ważnymi chwilami z przyjaciółmi i rodziną, gdziekolwiek są".

Poza rozmowami wideo, użytkownicy mogą też dzwonić na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych na całym świecie, jak również wysyłać wiadomości SMS do znajomych i rodziny w dowolnym miejscu na ziemi, w ramach przystępnych taryf Skype'a (http://www.skype.com/intl/en/prices/?cm_mmc=socialm|skypeblogs-_-global|intl|en-_-bigblog-_-android|announcement). Wszystko to idzie w parze z całkowicie nowym designem interfejsu użytkownika Skype dla Android. W aplikacji dodano nowe menu główne, dzięki któremu użytkownicy mogą zarówno z łatwością przeglądać kontakty i uzyskiwać dostęp do swojego profilu, w celu zmiany danych personalnych, jak i sprawdzić saldo swojego konta Skype. Wprowadzono również nowe okienko u góry interfejsu, ułatwiające użytkownikom przekazywanie informacji o tym, jak się czują, co ich spotkało oraz jakie mają plany.

W pierwszej fazie wprowadzania nowej wersji funkcja wideo obsługiwana będzie m.in. przez następujące telefony: HTC Desire S, Sony Ericsson Xperia neo, Sony Ericsson Xperia pro oraz Google Nexus S.