Zamierzasz kupić dom i nie masz pomysłu jak go urządzić? Albo masz mieszkanie do wynajęcia i chcesz nadać mu charakter? Stawiasz na nowoczesność? A może lubisz mieć wszystko pod ręką? Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo mebli i artykułów, które pozwolą Ci urządzić mieszkanie, jak tylko zapragniesz.

Połączenia pomieszczeń są idealnym rozwiązaniem do mieszkań o niewielkim metrażu. Jeżeli chcesz lub jesteś zmuszony, by scalić ze sobą dwa pomieszczenia, możesz to zrobić funkcjonalnie i estetycznie. Mowa tu na przykład o salonie z kuchnią albo ze stanowiskiem pracy. Możesz wybrać spójność stylu w obu tych pomieszczeniach, przez jednolity kolor ścian i podłóg, ale możesz także oddzielić je, przykładowo wybierając panele podłogowe do salonu i płytki do kuchni. Dzięki temu zyskasz „granicę” między nimi. Możesz ją podkreślić stosując dodatkowo wyspę, która będzie jednocześnie pełnić funkcję szafki na przyprawy, czy miejsca na kuchenkę elektryczną.

Zyskasz więc dodatkowy mebel kuchenny, oszczędnie wykorzystując miejsce. Posiadając połączone ze sobą pomieszczenia, dobrze jest zaplanować zakup uniwersalnego stolika, który w razie potrzeby może stać się stołem kuchennym albo miejscem pracy. Nowoczesnym pomysłem są wnęki dekoracyjne – miejsce na obrazy i inne elementy dekoracyjne. Mogą też być po prostu podświetlone, rozjaśniając wnętrze. To kolejne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić przestrzeń.

Pozostając jeszcze przy salonie, nieważne jaki styl wystroju wnętrz wybierzesz, zawsze warto wzbogacić go o kominek. Dobrze skomponowany z kanapą i kolorem ścian, doda pomieszczeniu przytulności i ciepła, a Tobie pozwoli cieszyć się relaksem.

Urządzając sypialnię, można skoncentrować się na jej funkcji i wybrać jasne, jednolite kolory. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja sypialnia nie tylko zyska na przytulności, ale również optycznie się powiększy. Możesz również wybrać odważne kontrastowe połączenie barw, jak czarny z bielą albo szary i amarantowy, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru i wyrazistości. Warto jednak zachować wypoczynkową naturę pomieszczenia, stosując stonowane odcienie.

Łazienka powinna być funkcjonalna i przytulna. Dzięki lustrom możesz sprawić, że będzie wyglądać bardziej przestronnie. Jeśli wahasz się nad wyborem kolorów, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zdecydować się na zestaw trzech komponujących się ze sobą barw (na przykład morski, błękitny i seledynowy). Urządzenie łazienki według takiego schematu pozwoli Ci uniknąć wrażenia ciasnoty. Dodatkowo część ścian możesz pokryć mozaiką łazienkową, która będzie doskonałym uzupełnieniem.

Zanim rozpoczniesz urządzanie mieszkania, spróbuj naszkicować przestrzeń, jaką masz do zagospodarowania, łatwiej będzie Ci wkomponować w nią meble. Pamiętaj też, żeby nie zastawiać szaf i drzwi. I najważniejsze: spróbuj czerpać przyjemność z urządzania mieszkania, to naprawdę może być świetna rozrywka.