statystyki

Szykują się kolejne ułatwienia dla deweloperów

autor: Emilia Świętochowska29.05.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.05.2019, 11:03
Z informacji ministerstwa wynika, że do tej pory na podstawie specustawy złożono 79 wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji.

Z informacji ministerstwa wynika, że do tej pory na podstawie specustawy złożono 79 wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji.źródło: ShutterStock

Senackie komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego błyskawicznie przyjęły wczoraj pakiet zmian w ustawach nieruchomościowych. Choć formalnie rządowa nowelizacja dotyczy głównie usprawnienia Krajowego Zasobu Nieruchomości, zawiera także propozycje zmiany m.in. ustawy o ułatwieniach w realizacji inwestycji mieszkaniowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496; tzw. lex deweloper). Sprowadza się ona do zliberalizowania standardów urbanistycznych dla inwestorów.

Deweloperzy, którzy planują wybudować osiedle na podstawie specustawy, nie będą już zobowiązani do lokalizowania bloków w odległości 1,5 km od szkoły podstawowej i przedszkola w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, a w pozostałych – w odległości 3 km (niektóre miasta jeszcze bardziej wyostrzyły te kryteria).


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie