statystyki

Szykują się kolejne ułatwienia dla deweloperów

autor: Emilia Świętochowska29.05.2019, 07:33; Aktualizacja: 29.05.2019, 11:03
Z informacji ministerstwa wynika, że do tej pory na podstawie specustawy złożono 79 wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji.

Z informacji ministerstwa wynika, że do tej pory na podstawie specustawy złożono 79 wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji.źródło: ShutterStock

Senackie komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego błyskawicznie przyjęły wczoraj pakiet zmian w ustawach nieruchomościowych. Choć formalnie rządowa nowelizacja dotyczy głównie usprawnienia Krajowego Zasobu Nieruchomości, zawiera także propozycje zmiany m.in. ustawy o ułatwieniach w realizacji inwestycji mieszkaniowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496; tzw. lex deweloper). Sprowadza się ona do zliberalizowania standardów urbanistycznych dla inwestorów.

Deweloperzy, którzy planują wybudować osiedle na podstawie specustawy, nie będą już zobowiązani do lokalizowania bloków w odległości 1,5 km od szkoły podstawowej i przedszkola w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, a w pozostałych – w odległości 3 km (niektóre miasta jeszcze bardziej wyostrzyły te kryteria).


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie