Po ustąpieniu Markusa Tellenbacha z funkcji prezesa i dyrektora generalnego TVN, stanowisko objął Jim Samples - szef rady nadzorczej TVN - który poprowadzi firmę do czasu wyboru nowego dyrektora generalnego TVN, poinformował właściciel stacji Scripps Networks Interactive.

"TVN okazał się niezwykle cennym nabytkiem dla Scripps Networks. Markus Tellenbach to znakomity zarządzający, dzięki któremu TVN umocnił swoją pozycję na rynku zarówno usług cyfrowych, jak i analogowych. Dziękujemy mu za jego wkład i współpracę zarówno po przejęciu stacji przez Scripps Networks, jak i pracę włożoną w rozwój TVN w ciągu ostatnich siedmiu lat" - powiedział przewodniczacy rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive Kenneth W. Lowe, cytowany w komunikacie.

Jim Samples będzie miał za zadanie kontynuować integrację TVN i Scripps, podano także.

Reklama

"TVN jest żywą i rozwijającą się firmą, która odgrywa kluczową rolę w międzynarodowej strategii rozwoju Scripps Networks. Jest to bardzo ekscytujący okres dla firmy. Dzięki ścisłej współpracy z całym zespołem TVN możemy nadal długofalowo dbać o rozwój stacji" powiedział Samples, również cytowany w komunikacie.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W połowie ub.r. Scripps Networks Interactive przejęła TVN od ITI oraz Grupy Canal+, a następnie wycofała z GPW.