Najważniejszym medialnym zapleczem Jacka Kurskiego jest TV Republika. Jacek Kurski i jego ludzie zaczynają rządy w TVP od zwolnień w pionie informacji. Po 25 latach z TVP rozstał się Piotr Kraśko, do niedawna szef „Wiadomości”, który na stanowisku utrzymał się najdłużej w historii tego programu.
W poniedziałek wieczorem kontrakt wypowiedział mu nowy szef TAI. Mariusz Pilis, reporter TVP i dokumentalista, były korespondent telewizji na Ukrainie, to jeden z twórców TVP Info przekształconego z TVP 3. Z wyraźnymi poglądami, konsekwentnymi, ale nie fanatyk i nie świr – mówią o nim przyjaciele sprzed lat. Nowy szef pionu informacji ma na koncie kilka głośnych filmów dokumentalnych, w tym zrealizowany na zlecenie holenderskiej telewizji „List z Polski” o katastrofie smoleńskiej, w którym zadebiutowała koncepcja sztucznej mgły. Jego prawą ręką jest Grzegorz Adamczyk, który do TVP powrócił z Polsatu. Adamczyk kieruje obecnie TVP Info. Z kanałem pożegnali się wczoraj Jarosław Kulczycki, Adam Feder i Piotr Maślak. Wcześniej odeszła Karolina Lewicka.
Głowy poleciały też w „Wiadomościach”. Miejsce Kraśki zajęła Marzena Paczuska, jedną z głównych twarzy programu ma być zaś Danuta Holecka. Dla obu to powrót do flagowego programu Jedynki. Holecka była już prezenterką głównego wydania serwisu. W 2010 r. jej miejsce na fali zmian w TVP zajął w „Wiadomościach” Piotr Kraśko. Od tego czasu prezenterka była na aucie.