statystyki

Youtuberzy sięgają gwiazd TV

autor: Sylwia Czubkowska10.10.2017, 07:34; Aktualizacja: 10.10.2017, 08:17
Rynek reklamy i mediów coraz poważniej traktuje youtuberów jako konkurencję dla tradycyjnej telewizji.

Rynek reklamy i mediów coraz poważniej traktuje youtuberów jako konkurencję dla tradycyjnej telewizji.źródło: ShutterStock

Już 26 autorskich kanałów na polskim YouTubie ma ponad milion subskrybentów. Depczą po piętach telewizyjnym gwiazdom nie tylko pod względem rozpoznawalności, lecz także zarobków.

– 8 października minęło pięć lat od startu. Wtedy mieszkałem z rodzicami i studiowałem, kanału na YouTubie nie traktowałem jako możliwości zarabiania. Dziś nasza firma zatrudnia blisko 40 osób i właśnie zdobyliśmy inwestora, dzięki któremu będziemy w stanie rozwinąć dział sprzedażowy – mówi Cezary Jóźwik, 25-latek i współtwórca kanału Abstrachuje. Wyciąga wizytówkę, na której figuruje jako członek zarządu i z dumą opowiada, jak wraz z kolegami Robertem Pasutem i Rafałem Masnym udało mu się zbudować firmę. Kanał Abstrachuje.tv ma już ponad 2,8 mln subskrybcji, a 185 zamieszczonych w nim klipów odtworzono łącznie 736 mln razy. Autorzy stworzyli też własną markę odzieżową Abstrawear, ich ubrania można kupić przez internet i od ponad dwóch lat w sklepie stacjonarnym w Złotych Tarasach.

– Żeby się dalej rozwijać i trochę uniezależnić od sieci LifeTube, która zrzesza największych youtuberów, potrzebujemy zastrzyku finansowego. Dzięki niemu zainwestujemy w dział sprzedaży i będziemy mogli bardziej samodzielnie prowadzić biznes – dodaje Jóźwik.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane