statystyki

Finanse w telefonie to już standard

autor: Ewa Bednarz31.03.2015, 07:43; Aktualizacja: 31.03.2015, 08:14
Bankowość internetowa jeszcze kilka lat temu traktowana była jako udogodnienie w korzystaniu z usług bankowych, dzisiaj staje się profesjonalnym narzędziem.

Bankowość internetowa jeszcze kilka lat temu traktowana była jako udogodnienie w korzystaniu z usług bankowych, dzisiaj staje się profesjonalnym narzędziem.źródło: ShutterStock

Z każdego miejsca na świecie można dziś wykonać niemal każdą operację na koncie bankowym, i to gratis. Czasem wystarczy smartfon, czasem potrzebna jest specjalna aplikacja.

Bankowość internetowa jeszcze kilka lat temu traktowana była jako udogodnienie w korzystaniu z usług bankowych, dzisiaj staje się profesjonalnym narzędziem. Coraz więcej klientów docenia zarządzanie finansami przez telefony komórkowe, smartfony i tablety. Można w nich sprawdzić saldo rachunku i historię operacji, realizować przelewy i sprawdzać operacje odrzucone, śledzić stan i zmianę limitów kart kredytowych i debetowych, spłacać je, aktywować lub blokować, robić z nich przelewy. Przy pomocy telefonu można również zakładać lokaty i brać kredyty oraz kontrolować terminy i wysokości najbliższych rat. Niektóre banki, jak np. Citi Handlowy, wprowadzają nawet usługi, które pozwalają przesłać pieniądze z jednego konta na drugie przez stuknięcie się telefonami lub wykonanie przelewu bez znajomości rachunku odbiorcy – wystarczy kontakt zapisany w telefonie. Jeżeli odbiorca ma rachunek w tym samym banku, pieniądze będzie miał natychmiast, jeżeli nie, dostanie SMS-a z powiadomieniem, jak ma skorzystać z utworzonego dla niego tymczasowego konta, na którym czeka gotówka. Płacenie telefonem w sklepach staje się już standardem, za parkingi i bilety komunikacji jeszcze nie. Podobnie jak dostęp do mapy oddziałów i bankomatów oraz wypłaty z bankomatu w przypadku, gdy zapomniało się karty. Niewiele jeszcze aplikacji ma również funkcję „skanuj i płać”, dzięki której można opłacić fakturę po zeskanowaniu z niej kodu QR.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane