statystyki

Wiatr na Bałtyku powieje ze Szkocji?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Magdalena Cedro28.01.2019, 08:17; Aktualizacja: 28.01.2019, 08:57

źródło: DGP

Politycy z Edynburga chcą pomóc w rozwoju farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Przekonują, że dzięki dobremu planowaniu możemy uniknąć ich błędów inwestycyjnych.

Szkocki minister handlu Ivan McKee rozmawiał na ten temat w Warszawie w zeszłym tygodniu z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim oraz polskim biznesem, m.in. PGE i Orlenem. – Oferujemy wsparcie technologiczne oraz badawcze – mówił w rozmowie z DGP McKee.

Znaczącą częścią projektu będzie rozpoznanie krajobrazu lokalizacji, w których mają zostać zainstalowane farmy wiatrowe. – Przed instalacją trzeba ustalić szereg spraw związanych z miejscem, by móc podjąć właściwe decyzje. Dużo na ten temat dyskutowaliśmy w czasie spotkań w Warszawie, spodziewamy się kolejnych. Tym razem nasi polscy partnerzy przyjadą do Szkocji. Chcemy pokazać, jak ważny jest etap planowania i jak uniknąć błędów, które my popełniliśmy, budując nasze farmy wiatrowe – zaznaczył McKee. – Nasze ekspertyzy mogłyby pozwolić na zainstalowanie morskich farm wiatrowych w najbardziej efektywny sposób – dodał.

Detale na temat wsparcia przez Szkotów polskich farm wiatrowych McKee omawiał w czasie spotkania z przedstawicielami PGE i Orlenu, spółek zainteresowanych inwestowaniem w offshore, oraz przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW). W rozmowach wzięła udział również szkocka firma Aggreko.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • piotreks(2019-01-28 13:27) Zgłoś naruszenie 20

    Najwyższy czas!!! Mam nadzieję ,że maleńkie móżdżki niektórych polskich rządzących zrozumieją w końcu co to jest "DARMOWA ENERGIA" i nie będą wypowiadać głupich zdań na ten temat.

    Odpowiedz
  • tyle(2019-01-28 21:29) Zgłoś naruszenie 10

    Darmowa na pewno nie jest , ale polski rejon Bałtyku , to bardzo sensowna lokalizacja , mam nadzieję , że polskich farm wiatrowych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie