szpitale

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu szpitale. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące szpitale.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zwrot podatku nie jest przychodem z najmu

  Zwrot podatku nie jest przychodem z najmu

  Jestem właścicielem lokalu usługowego, który dzierżawię innemu przedsiębiorcy. W umowie zawarliśmy postanowienie, że podatek od nieruchomości będzie płacił najemca. Jednak w terminie zapłaty najemca był w szpitalu i poprosił mnie o uregulowanie należności. Po wyzdrowieniu zwrócił mi zapłaconą kwotę. Czy należność tę powinienem potraktować jako przychód z najmu i opodatkować?

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: W końcu komuś pomóżmy

  Szumlewicz: W końcu komuś pomóżmy

  Polska jest jednym z najmniej solidarnych krajów Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasz kraj wielokrotnie był adresatem pomocy innych państw. W czasie II wojny światowej setki tysięcy Polaków i Polek znajdowały wsparcie w Europie, Azji czy Afryce. Masowa emigracja będąca wynikiem represji politycznych miała też miejsce w wyniku ekscesów antysemickich w 1968 r. i po wprowadzeniu stanu wojennego na początku lat 80. Wreszcie, po wejściu do UE, mieliśmy do czynienia z olbrzymią skalą migracji zarobkowej. W ciągu pierwszych kilku lat po wejściu do Unii z Polski wyjechało w celach zarobkowych ponad 2 mln ludzi. Mimo to nikt nie mówił o groźnej fali polskich migrantów, nie podkreślał różnic kulturowych między Polakami a Niemcami czy Brytyjczykami, nie oczekiwał, by nasi rodacy dostosowywali się do lokalnej kultury, znali język czy wyznawali te same wartości co mieszkańcy innych krajów. Zarazem od wejścia do UE za pieniądze unijne wybudowaliśmy setki szkół, autostrad, dworców, szpitali, dróg szybkiego ruchu. Polska definicja solidarności obejmuje jednak wyłącznie otrzymywanie pomocy. Sami nie widzimy potrzeby jej udzielania.

  czytaj więcej

 • Szlachetne zdrowie, ile kosztujesz? Człowiek pracujący zostanie wkrótce przymusowym altruistą

  Szlachetne zdrowie, ile kosztujesz? Człowiek pracujący zostanie wkrótce przymusowym altruistą

  Człowieku pracujący, najbliższe dekady pokażą ci, ile naprawdę zapłacisz za zdrowie. Zostaniesz przymusowym altruistą.

  czytaj więcej

 • Podstawowa zasada polskiej polityki: Należy zdemontować wszystko, co zbudują poprzednicy

  Podstawowa zasada polskiej polityki: Należy zdemontować wszystko, co zbudują poprzednicy

  Największą zagadką w Polsce jest to, dlaczego komukolwiek chce się jeszcze coś nowego tworzyć. Przecież i tak za kilka lat zostanie to zdemontowane.

  czytaj więcej

 • Rzecznik rządu: Wszystko wskazuje na to, że w piątek premier opuści szpital

  Rzecznik rządu: Wszystko wskazuje na to, że w piątek premier opuści szpital

  Wszystko wskazuje na to, że premier Beata Szydło wyjdzie w piątek ze szpitala - powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek po rozmowie z lekarzami. W piątek wieczorem ma się odbyć konferencja prasowa rzecznika rządu.

  czytaj więcej

 • Premier po wyjściu ze szpitala: Dziękuję tym, którzy nas ratowali

  Premier po wyjściu ze szpitala: Dziękuję tym, którzy nas ratowali

  Dziękuję tym, którzy ratowali nas, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji - powiedziała premier Beata Szydło po opuszczeniu w piątek szpitala w Warszawie. We wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii premiera po posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedziała.

  czytaj więcej

 • Rzecznik rządu: Funkcjonariusz BOR przebywa jeszcze w szpitalu

  Rzecznik rządu: Funkcjonariusz BOR przebywa jeszcze w szpitalu

  Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który został ranny w wypadku w Oświęcimiu przebywa jeszcze w szpitalu i pewnie przez jakiś czas będzie musiał być pod obserwacją lekarzy na rehabilitacji - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

  czytaj więcej

 • Bochenek: We wtorek rząd zajmie się projektem dot. sieci szpitali

  Bochenek: We wtorek rząd zajmie się projektem dot. sieci szpitali

  Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, które poprowadzi premier Beata Szydło, pojawi się projekt ustawy dotyczący sieci szpitali - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

  czytaj więcej

 • Premier Szydło opuściła szpital. Najbliższe posiedzenie rządu we wtorek

  Premier Szydło opuściła szpital. Najbliższe posiedzenie rządu we wtorek

  Premier Beata Szydło po tygodniu od wypadku z udziałem wiozącej ją kolumny BOR w Oświęcimiu opuściła Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. W krótkim wystąpieniu podziękowała opiekującym się nią lekarzom oraz wszystkim, którzy udzielali jej wsparcia w okresie rekonwalescencji. Jak zapowiedziała, do czasu najbliższego posiedzenia rządu, które odbędzie się we wtorek (21.01), pozostanie w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Gowin: Zrezygnować z sieci szpitali lub przeprowadzić pilotaż

  Gowin: Zrezygnować z sieci szpitali lub przeprowadzić pilotaż

  Należy zrezygnować z proponowanej przez ministra zdrowia ustawy o sieci szpitali lub przeprowadzić pilotaż, by przetestować to rozwiązanie – oświadczył w sobotę w Chorzowie (Śląskie) wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej