Tworzenie mapy drogowej dla sektora na najbliższe lata, sześć nurtów tematycznych czy Hyde Park z udziałem dziesiątek wybitnych postaci nie tylko z kraju – to plan dla ludzi medycyny na najbliższy poniedziałek i wtorek.

Nazajutrz po wyborach uczestnicy XIX Forum Rynku Zdrowia nie uciekną zapewne od dyskusji czysto politycznych, ale założenie jest takie, że ma wygrać merytoryka.

ikona lupy />
nieznane

Organizatorzy chcą, aby podczas sesji inauguracyjnej grono dziennikarzy od lat zajmujących się tematyką zdrowotną odpowiedziało na pytanie, czy kampania wyborcza oraz propozycje różnych partii politycznych mają potencjał do otwarcia nowych perspektyw w sektorze zdrowia. W drugiej części eksperci i praktycy będą próbowali wskazać nowemu ministrowi zadania na 100 pierwszych dni pracy. A w trzeciej przedstawiciele biznesu zaprezentują swoje rekomendacje dla szefa resortu dotyczące tego, co jest potrzebne, aby jak najlepiej spożytkować potencjał branży do zwiększenia efektywności systemu opieki zdrowotnej, szczególnie w zakresie nowoczesnych technologii, usług oraz produktów.

– Przyszły minister zdrowia stanie przed niezwykle ważnymi wyzwaniami już na początku swojej kadencji – mówi Paulina Gumowska, redaktorka naczelna portalu i magazynu „Rynek Zdrowia” z Grupy PTWP. Podkreśla wagę pierwszych decyzji, jakie zapadną przy Miodowej 15, czyli w resorcie zdrowia, bo te będą budować relacje ministra ze środowiskiem i wpływać na rozwój sektora medycznego.

Program tegorocznej, XIX edycji Forum Rynku Zdrowia został podzielony na sześć ścieżek tematycznych pod wspólnym hasłem „Rekomendacje”. Będą one dotyczyć: finansów i zarządzania, innowacji oraz e-zdrowia, dostępności leczenia konkretnych problemów zdrowotnych, a także medyków w publicznej debacie i przemysłu farmaceutycznego. Uczestnicy skoncentrują się na bieżących i kluczowych kwestiach, takich jak: nowości w opiece zdrowotnej, wyzwania związane z demografią, wpływ technologii na medycynę oraz możliwości finansowania systemu ochrony zdrowia.

Podczas gali kończącej pierwszy dzień forum zostaną wręczone nagrody w 17. edycji Portretów Polskiej Medycyny w trzech kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia oraz Wydarzenie Rynku Zdrowia. Zwycięzców wskazuje kapituła składająca się z 26 osób: zwycięzców z poprzednich lat, przedstawicieli różnych sektorów ochrony zdrowia oraz redakcji „Rynku Zdrowia”.

Forum Rynku Zdrowia odbędzie się 16 i 17 października br. w hotelu Sheraton Grand Warsaw. Można w nim uczestniczyć osobiście albo zdalnie. Impreza jest organizowana od 2005 r. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 2900 osób, z czego 1200 stacjonarnie. Debaty i dyskusje w sieci zostały odtworzone prawie 150 tys. razy. ©℗

ppb