O potrzebach i wyzwaniach szeroko rozumianego sektora zdrowotnego będą rozmawiać uczestnicy XVIII Forum Rynku Zdrowia - przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki, przemysłu i pacjentów.

W ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 20 sesji podzielonych na pięć bloków tematycznych.
Sesja inauguracyjna będzie poświęcona uzdrawianiu systemu i ma odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań dotyczących finansowania, braków kadrowych czy jakości opieki.
Wiele miejsca podczas forum zostanie poświęcone pokoleniom Y i Z na rynku pracy w ochronie zdrowia, m.in. oczekiwaniom młodych lekarzy czy kwestiom work-life balance.
nieznane
Uczestnicy forum będą też rozmawiać o problemach związanych z podstawową opieką zdrowotną, ze szczepieniami, reformą szpitalnictwa, o polityce lekowej, organizacji leczenia onkologicznego, przemyśle farmaceutycznym, innowacjach w sektorze medycznym, cyfryzacji i e-zdrowiu.
- Agendę przygotowywaliśmy przez kilka miesięcy, wnikliwie wsłuchując się w głos przedstawicieli ochrony zdrowia - mówi Paulina Gumowska, redaktor naczelna portalu i magazynu „Rynek Zdrowia” organizujących forum.
Ubiegłoroczna impreza zgromadziła aż 2 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym prawie 1 tys. stacjonarnie. - Odnotowaliśmy 49 tys. odtworzeń na żywo sesji, które odbyły się w ramach forum. Ogromny sukces poprzedniej edycji utwierdza nas w przekonaniu, że poszukiwanie odpowiedzi na kluczowe dla systemu ochrony zdrowia pytania - w formie szerokich, bezpośrednich dyskusji - jest bardzo potrzebne i oczekiwane - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Forum Rynku Zdrowia.
Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia forum będzie gala, podczas której zostaną uroczyście wręczone Portrety Polskiej Medycyny. Coroczne wyróżnienia przyznawane przez redakcję portalu i magazynu „Rynek Zdrowia” trafiają do osób, które wywierają istotny pozytywny wpływ na naszą ochronę zdrowia. XVIII Forum Rynku Zdrowia 24 i 25 października odbędzie się w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw.
Rejestracja na stronie: www.forumrynkuzdrowia.pl trwa do 25 października, o udziale stacjonarnym decyduje organizator. ©℗