Chcąc utrzymać pewnego rodzaju ład i porządek, na razie chcemy żeby termin podania drugiej dawki był umawiany w dniu wizyty podczas pierwszego szczepienia i żeby te terminy jednak były dotrzymywane - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ Adama Niedzielski pytany był w czasie briefingu prasowego w Bydgoszczy m.in o to, czy resort rozważa możliwość szczepienia drugą dawką w innym miejscu, niż w tym, którym podano pierwsze wkłucie.

"Tutaj generalnie nasz system rejestracji jest dosyć elastyczny w tym sensie, że dostęp do niego jest z każdego punktu, który jest oczywiście punktem aktywnym w systemie Narodowego Programu Szczepień. Natomiast też chcąc utrzymać pewno rodzaju ład i porządek na razie chcemy jednak, żeby to wszystko było umawiane w dniu wizyty pierwszego szczepienia i żeby te terminy jednak były dotrzymywane" - poinformował Niedzielski.

Dotąd w Polsce wykonano ponad 12,6 mln szczepień. Pierwszą dawkę przyjęło prawie 9,5 mln osób. Liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi ponad 3,3 mln. Dzienna liczba szczepień wyniosła 376 745.