U jednego z pracowników Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wykryto koronawirusa – poinformował w środę dyrektor szpitala.

"W dniu wczorajszym u jednego z pracowników naszego Instytutu rozpoznany został COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne" - napisał dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" Marek Migdał w komunikacie opublikowanym w środę na stronie internetowej szpitala.

Zapewnił, że ustalono listę osób, z którymi kontaktował się zarażony pracownik. "Osoby z bezpośredniego kontaktu są poddawane badaniom. O sprawie powiadomiony jest sanepid" - dodał.

Zapowiedział, że o dalszych działaniach będzie informował na bieżąco.

Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano, że w kraju potwierdzono zarażenie koronawirusem u 246 osób, 5 osób zmarło.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.