Nadal nie mamy w Polsce potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak przekazał PAP rzecznik resortu zdrowia, "wszystkie próbki z soboty są negatywne". "Nadal nie mamy w Polsce potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem" - podkreślił.

W sobotnim komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że od 31 grudnia 2019 r. do 29 lutego br. na świecie zanotowano 85,203 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2,921 tys. osób.

Zgony zanotowano w Chinach kontynentalnych (2,835 tys.), Hongkongu (2), Iranie (34), Korei Południowej (16), we Włoszech (21), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia – 6), Tajwanie (1), Filipinach (1), Japonii (3) i Francji (2).

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, do Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Polskie Linie Lotnicze LOT do odwołania zawiesiły rejsy do Chin.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, są dostępna na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.