W sobotę na lotnisku Chopina wylądowały dwa samoloty brazylijskich sił powietrznych z grupą pasażerów ewakuowanych z Chin. Kilkoro z tych pasażerów zakończyło podróż w Warszawie – powiedział PAP Andrzej Klewiado z zespołu prasowego Lotniska Chopina.

"Na lotnisku Chopina w Warszawie wylądowały dwa samoloty brazylijskich sił powietrznych z grupą pasażerów ewakuowanych z Chin. Kilkoro z tych pasażerów zakończyło podróż w Warszawie" – powiedział PAP Andrzej Klewiado z biura prasowego Lotniska Chopina w Warszawie.

"Pasażerowie wyjdą z samolotu na płytę lotniska, gdzie w specjalnych pomieszczeniach przejdą wstępny wywiad lekarski przeprowadzony przez naszych lotniskowych medyków, następnie przejdą przez wszelkie formalności związane z odprawą graniczną i odprawą celną, po czym bezpośrednio z płyty zostaną przewiezione do jednego z warszawskich szpitali" – wyjaśnił.

Dopytywany o bezpieczeństwo pozostałych pasażerów lotniska Klewiado podkreślił, że pasażerowie, którzy wysiądą z samolotów brazylijskich sił powietrznych, nie przejdą przez terminal, tylko bezpośrednio z płyty lotniska zostaną przewiezieni do jednego z warszawskich szpitali.

"Cała obsługa tych maszyn odbywa się w specjalnie wydzielonym sektorze, w bardzo dużej odległości od terminala" – zaznaczył. "Ci pasażerowie, którzy wysiądą z tych samolotów – poza niezbędną obsługą (tj. lekarze, kontrola celna i straż graniczna) – nie będą nie będą mieli żadnej styczności z innymi pracownikami lotniska ani też innymi pasażerami terminalu" – podkreślił.

Samoloty brazylijskich sił powietrznych po niezbędnych czynnościach ruszą w dalszą drogę.

Pierwsze informację tę podało radio RMF FM.