Dubrownik, Split i Zadar to destynacje, do których z Warszawy, Poznania i Krakowa będzie można polecieć od maja do października 2014 roku na pokładach samolotów Eurolotu.

Linie lotnicze Eurolot były w tym roku jednym z największych promotorów ruchu turystycznego do Chorwacji, przewożąc blisko 20 tysięcy pasażerów Sukces przewoźnika zadecydował, że również w sezonie 2014, jeden z najpiękniejszych krajów Europy, z 1244 wyspami, wspaniałą kuchnią i gościnnymi mieszkańcami ponownie będzie silnym punktem na mapie połączeń Eurolotu.

W sezonie letnim 2014 liczba obsługiwanych przez Eurolot tras między Polską a Chorwacją wzrośnie do 10. Wzorem sezonu 2013 połączenia wykonywane będą głównie w soboty i niedziele. Ceny w dwie strony zaczynać się będą od 500 zł. Bilety można kupować już od dziś.

Jak dotychczas będzie można skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat będą wynosić 33 % od taryfy, natomiast dla niemowląt do 2 lat – 90% taryfy. W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 15 kg.

Nowością z tym sezonie będą niedzielne loty z Krakowa do Splitu, do Dubrownika natomiast polecimy tak jak w ubiegłych latach w soboty.

Rejsy z Warszawy do Dubrownika i Zadaru będą wykonywane w soboty. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie pasażerów rejsami do Splitu, samolot Eurolotu na tej trasie będzie latał 2 razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Takie ułożenie rejsów to doskonała propozycja na dłuższy weekend.

Samoloty z poznańskiego lotniska Ławica w kierunku Dubrownika i Zadaru startować będą również w soboty.

Połączenia z Krakowa i Poznania zostaną uruchomione 14 czerwca, a z Warszawy – już 24 kwietnia przyszłego roku. Zakończą się dopiero w październiku.

Od 2005 roku notowany jest stale rosnący ruch turystyczny z Polski do Chorwacji. Kraju traktowanego przez Polaków jako bliski, swojski, bez znaczącej różnicy kulturowej, cywilizacyjnej czy językowej. Polacy cenią sobie otwartość mieszkańców, kuchnię, zabytki i śródziemnomorski krajobraz. Warto dodać, że od lipca 2013 roku Chorwacja jest 28. członkiem Unii Europejskiej. Obecnie Polska jest na 5 miejscu pod względem liczby turystów odwiedzających Chorwację i liczby zarejestrowanych noclegów. W 2011 roku blisko 35 tys. polskich żeglarzy czarterowało jachty w jednym z chorwackich portów. Według danych Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji wynika, że 85 proc. wypoczywających to turyści indywidualni, którzy sami organizują wyjazdy – wypożyczając na miejscu samochód, czarterując jachty zwiedzają całe wybrzeże i kraj.

Eurolot rozwija się wyjątkowo szybko. Pasażerowie docenili strategię przewoźnika – atrakcyjne kierunki, rozszerzanie siatki destynacji, i podnoszenie komfortu podróży na pokładach samolotów.